500 млн євро від ЄС мають надійти в середині грудня – Мінфін

500 мільйонів євро від Європейського союзу мають надійти в середині грудня, повідомило Міністерство фінансів України.

У відомстві підкреслили, що ЄС надає макрофінансову допомогу у вигляді позик. Точна відсоткова ставка траншу буде відома під час виходу Європейської комісії на зовнішній ринок запозичень, але не перевищуватиме 2%. Кошти надійдуть у державний бюджет.

30 листопада Європейський союз схвалив виплату 500 мільйонів євро макрофінансової допомоги для України.

Україна та ЄС підписали кредитну угоду про залучення 1 мільярда євро у вересні. 8 листопада її схвалив парламент.

your ad here

ЄС схвалив виплату 500 мільйонів євро макрофінансової допомоги для України

Європейський союз схвалив виплату 500 мільйонів євро макрофінансової допомоги для України. Про це повідомив кореспондент Радіо Свобода в Брюсселі.

Президент України Петро Порошенко назвав рішення Брюсселю важливим сигналом «незмінної підтримки Євросоюзу в умовах останніх викликів з боку російського агресора».

«Щиро вдячний Єврокомісії за позитивне рішення про виділення Україні першого траншу Четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС в обсязі 500 мільйонів євро», – зазначив президент.

Україна та ЄС підписали кредитну угоду про залучення 1 мільярда євро у вересні. 8 листопада її схвалив парламент. 

Міністр закордонних справ Павло Клімкін вважає, що Україна отримає новий транш макрофінансової допомоги до кінця 2018 року.

Реалізація Меморандуму про взаєморозуміння та Кредитної угоди дозволить Україні залучити додаткові фінансові ресурси Європейського Союзу у сумі до 1 мільярда євро для їх подальшого спрямування до державного бюджету, зазначали на Банковій.

your ad here

Росія заперечила дані ВООЗ про її лідерство за темпами поширення ВІЛ в Європі

Російське Міністерство охорони здоров’я і «Росспоживнагляд» назвали некоректною доповідь, згідно з якою Росія займає перше місце серед країн Європи за темпами поширення ВІЛ за 2017 рік.

У російських відомствах наполягають, дослідження Європейського центру з профілактики та контролю захворювань і Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) засноване на групах ризику і не враховує широкі верстви населення.

У своєму прес-релізі «Росспоживнагляд» і МОЗ називають Росію єдиною державою, що впровадила широке обстеження населення на ВІЛ та індивідуальний облік всіх пацієнтів з ВІЛ-інфекцією. У російських відомствах вважають, що якби такий метод застосували в Європі, показники там виявилися б вищими за російські.

Згідно з доповіддю ВООЗ, у 2017 році ВІЛ виявили у 160 тисяч людей у регіоні, причому на Східну Європу припадає 130 тисяч нових випадків, 104 тисячі з яких були зареєстровані в Росії.

Автори доповіді стверджують, що на кожні 100 тисяч осіб у Росії припадає 71 хворий на ВІЛ, в Україні – 37 випадків, у Білорусі – 26. У Західній Європі – трохи більше ніж шість нових випадків. Найнижчі показники – в Боснії і Герцеговині, Словаччини й Словенії.

your ad here

Обвинувачена в США росіянка Бутіна розраховує на досудове врегулювання справи

У США обвинувачена в незаконному лобіюванні інтересів Росії Марія Бутіна веде переговори з федеральною прокуратурою про можливе досудове врегулювання її кримінальної справи. Це випливає із судових документів і заяв родини Бутіної.

Адвокати Бутіної і прокуратура в поданому до суду документі заявили, що «залишаються оптимістично налаштованими на досудове вирішення» справи. А російське державне агентство новин ТАСС 20 листопада написало, що сім’я Бутіної очікує, що її адвокатам вдасться досягти угоди, щоб закрити справу.

29-річну студентку університету у Вашингтоні Марію Бутіну затримали 15 липня. Їй інкримінують незадекларовані дії як лобіста на користь іноземного уряду. Самі по собі такі дії порушенням не є, якщо особа офіційно зареєструється як «іноземний агент».

Прокурори звинувачують Бутіну у підтриманні зв’язків з американськими політиками й політичними організаціями під керівництвом високопосадовця Центробанку Росії Олександра Торшина. Сам Торшин перебуває під санкціями через зв’язки з президентом Росії Володимиром Путіним. Їй загрожує до 10 років ув’язнення.

Адвокат Бутіної Роберт Дрісколл стверджує, що вона не є російським агентом. Вона сама також відкидає звинувачення. МЗС Росії вимагає звільнити росіянку.

your ad here

WMO: 2018 рік стане одним із найспекотніших в історії метеоспостережень

2018 рік стане одним із найспекотніших за всю історію метеоспостережень, йдеться в доповіді Всесвітньої метеорологічної організації (WMO).

За повідомленням, за перші десять місяців середня температура на планеті перевищила температури доіндустріального рівня майже на один градус за Цельсієм. Якщо динаміка не зміниться, то нинішній рік займе четверте місце в списку найбільш спекотних років, починаючи з 1850 року.

Організація також зазначає, що 20 найспекотніших років на Землі припадають на останні 22 роки метеоспостережень. Голова WMO Петтері Таалас заявив, що нинішнє покоління – «перше, що повністю зрозуміло серйозність змін клімату, і останнє, що може вжити будь-які заходи для боротьби з цим».

У листопаді цього року Всесвітня метеорологічна організація розповсюдила ще одну доповідь, в якій йдеться про те, що обсяг вмісту вуглекислого газу в атмосфері досягнув критичної точки. Саме високий вміст парникових газів є однією з головних причин збільшення середньої глобальної температури.

Раніше у Всесвітньому фонді дикої природи заявили, що через діяльність людини з 1970 по 2014 рік знищено 60 відсотків тварин на Землі. Причинами зникнення видів вчені назвали сільськогосподарську діяльність людини, полювання і хімічне забруднення океану.

your ad here

Rosenstein Calls for Tech Firms to Work With Law Enforcement

U.S. Deputy Attorney General Rod Rosenstein called on social media companies and technology firms Thursday to work with law enforcement to protect the public from cybercriminals.  

 

Speaking at a symposium on online crime, Rosenstein said that “social media platforms provide unprecedented opportunities for the free exchange of ideas. But many users do not understand that the platforms allow malicious actors, including foreign government agents, to deceive them by launching vast influence operations.” 

 

He said it was up to the companies to “place security on the same footing as novelty and convenience, and design technology accordingly.”  

 

He warned that if the technology sector failed to do so, government would have to step in.  

 

“I think the companies now do understand if they do not take it upon themselves to self-regulate — which is essentially the theme of my talk today — they will face the potential of government regulation,” he said. 

Extortion scheme

 

Rosenstein’s remarks came a day after the Justice Department charged two Iranian hackers in connection with a multimillion-dollar cybercrime and extortion scheme that targeted government agencies, cities and businesses. 

 

Rosenstein said many tech companies are willing to work with law enforcement and to prevent the use of their platforms to spread disinformation. 

 

But he said that “some technology experts castigate colleagues who engage with law enforcement to address encryption and similar challenges. Just because people are quick to criticize you does not mean that you are doing the wrong thing.” 

 

U.S. law enforcement officials have long been pushing tech companies to make it easier for them to access information on private devices such as cellphones and social media accounts. But most firms have resisted, citing privacy of the users.  

 

Rosenstein said data encryption practices were a “significant detriment to public safety.”  

 

“Improvements in the ability to investigate crime and hold perpetrators accountable must match the pace at which technology is making crimes easier to commit and more destructive,” Rosenstein said. 

your ad here

Екс-юрист Трампа зізнався, що дав неправдиві свідчення перед Конгресом

Колишній юрист президента Сполучених Штатів Дональда Трампа Майкл Коен визнав, що дав неправдиві свідчення у зв’язку з федеральним розслідуванням щодо втручання Росії у президентські вибори в США 2016 року.

Коен визнав свою провину в суді району Мангеттен у Нью-Йорку за одним пунктом обвинувачення. Він визнав, що дав неправдиві свідчення Конгресу в рамках розслідування щодо того, чи співпрацювали представники передвиборчого штабу Трампа з Росією, аби вплинути на результат виборів.

Читайте також: США: демократи запропонують закон для захисту розслідування про втручання Росії у вибори​

Коен збрехав, даючи свідчення комітету Сенату, щодо планів побудувати вежу «Трамп-Тауер» у Москві, повідомляють американські ЗМІ. Колишній адвокат Трамп визнав, що перемови про будівництво вежі велися в серпні 2017 році. Раніше він стверджував, що дію угоди було припинено в січні 2016-го.

В серпні Коен визнав себе винним за іншими пунктами федерального обвинувачення, які стосувалися його работи на Трампа, власної служби таксі і банківського шахрайства.

 

Читайте також: США: Трамп відповів на питання спецпрокурора у рамках розлідування «російського втручання»

Згодом адвокат Коена заявив, що той дав «критично важливу інформацію» слідчим спеціального прокурора Роберта Мюллера.

Мюллер розслідує втручання Росії у вибори у 2016 році. Тоді на виборах переміг Дональд Трамп.

Розслідування Мюллера спричинило порушення кримінальних справ проти десятків людей, включно з Майклом Коеном, колишнім головою виборчої кампанії Трампа Полом Манафортом та колишнім радником Трампа з питань національної безпеки Майклом Флінном.

your ad here

Канада запроваджує санкції за вбивство Хашокджі – Фрілянд

Канада запровадила санкції проти 17 осіб, яких вважає причетними до вбивства саудівського журналіста Джамала Хашокджі, повідомляє голова Міністерства закордонних справ Канади Христя Фріланд.

За її словами, це рішення ухвалили 29 листопада.

«Сьогодні Канада запроваджує санкції – за нашим законом Магнітського – проти 17 осіб, які, згідно з позицією нашого уряду, несуть відповідальність або причетні до позасудового і такого, що було скоєне поза межами юрисдикції їхньої держави, вбивства Хашокджі», – повідомила голова МЗС.

Фріланд назвала вбивство журналіста «безчесним нападом на свободу висловлення думки і свободу преси».

«Цю справу не закрито. Канада продовжує вимагати повноцінного і незалежного міжнародного розслідування. Причетні повинні бути притягнуті до відповідальності», – заявила вона.

Закон про жертв корумпованих іноземних урядів, також відомий як закон Магнітського, був ухвалений в Канаді у жовтні 2017 року. Він дозволяє накладати санкційні обмеження на посадовців, причетних до порушень прав людини.

Санкції передбачають заморожування активів перелічених осіб у Канаді і заборону їм на в’їзд до цієї країни.

22 листопада санкції за вбивство Хашокджі запровадила Франція – під них підпали 18 осіб.

Оглядач газети The Washington Post Джамал Хашокджі був убитий на початку жовтня в саудівському консульстві в Стамбулі. В останні роки журналіст виступав з різкою критикою політики Ер-Ріяда. Турецькі й американські спецслужби вважають, що до вбивства може бути причетне вище керівництво Саудівської Аравії і особисто наслідний принц Мухаммад бін Салман.

Тіло журналіста досі не знайшли. Влада Саудівської Аравії оголосила про арешт 21 підозрюваного у вбивстві Хашокджі, однак відкинула власну причетність до організації нападу. Справи 11 обвинувачених передані в суд. Прокурор королівства запросив смертної кари для п’ятьох із них.

your ad here

Трамп скасував зустріч з Путіним через Керченську кризу

Президент США Дональд Трамп скасував зустріч із російським президентом Володимиром Путіним через Керченську кризу. Про це Трамп повідомив у Twitter.

«У зв’язку з тим фактом, що кораблі й моряки не були повернуті до України з Росії (анексованого Росією Криму – ред.), я вирішив, що найкраще для всіх сторін скасувати попередньо узгоджену зустріч в Аргентині з президентом Володимиром Путіним. Я очікую на конструктивний саміт (тобто розмову з Путіним – ред.) знову як тільки ситуація буде вирішена», – написав Трамп.

Зустрічі президентів США та Росії були заплановані на полях саміту «Групи 20» в Аргентині 30 листопада і 1 грудня. Трамп і Путін зустрічалися в липні у Фінляндії. Після тривалих консультацій сторони вирішили відкласти наступний повноформатний американсько-російський саміт до наступного року.

25 листопада російські прикордонники у Керченській протоці відкрили вогонь по трьох українських кораблях і захопили їх. За даними української влади, шестеро українських моряків були поранені, зокрема двоє – у тяжкому стані. Росія заявила, що надала медичну допомогу трьом пораненим, про інших трьох не згадувала.

Підконтрольні Кремлю суди у Криму арештували всіх 24 моряків на два місяці. Українська влада визнає їх військовополоненими.

Після нападу на кораблі Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 діб з 26 листопада у внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії та в 10 областях. Це Вінницька, Луганська, Донецька, Запорізька, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Чернігівська, Херсонська.

your ad here

ЄС вимагає від Росії «негайного й безумовного» звільнення моряків, суден та обладнання – Моґеріні

Також ЄС очікує від Росії гарантій вільного, безперешкодного руху через Керченську протоку в бік Азовського моря, як того вимагає міжнародне право

your ad here

Вибори в Грузії: екзитполи прогнозують перемогу Зурабішвілі

За даними екзитполів, другий тур президентських виборів у Грузії завершився перемогою кандидатки від правлячої партії «Грузинська мрія» Саломе Зурабішвілі.

За даними дослідження компанії Gallup, Зурабішвілі, яку підтримує партія колишнього прем’єр-міністра Бідзіни Іванішвілі, отримала 58% голосів за результатами волевиявлення 28 листопада.

Кандидат від опозиції Ґріґол Вашадзе отримав 42% голосів. Він представляв опозицію, очолювану партією «Об’єднаний національний рух», яку заснував колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі.

Читайте також: У Грузії вплив президента стає меншим. Другий тур визначить, хто це буде​

Інше опитування, проведене американською компанією Edison Research, показало 55% підтримки в Зурабішвілі і 45% – у Вашадзе. Центральна виборча комісія Грузії планує оголосити попередні результаті вранці 29 листопада.

Вашадзе заявив, що поважає висновки екзитполів, але зачекає з висновками до оголошення остаточних результатів, адже чимало виборців прийшли на дільниці після 17 вечора в день виборів.

Перший тур закінчився невеликою перевагою Зурабішвілі. У разі перемоги вона стане першою жінкою на посаді президента в післярадянських державах, за винятком країн Балтії.

your ad here

With An Eye on Past Problems, Facebook Expands Local Feature

Facebook is cautiously expanding a feature that shows people local news and information, including missing-person alerts, road closures, crime reports and school announcements.

Called “Today In,” the service shows people information from their towns and cities from such sources as news outlets, government entities and community groups. Facebook launched the service in January with six cities and expanded that to 25, then more. On Wednesday, “Today In” is expanding to 400 cities in the U.S. — and a few others in Australia.

The move comes as Facebook tries to shake off its reputation as a hotbed for misinformation and elections-meddling and rather a place for communities and people to come together and stay informed.

Here are some things to know about this effort, and why it matters:

The big picture

It’s something users have asked for, the company says. Think of it as an evolution of a “trending” feature the company dropped earlier this year. That feature, which showed news articles that were popular among users, but was rife with such problems as fake news and accusations of bias.

Anthea Watson Strong, product manager for local news and community information, said her team learned from the problems with that feature.

“We feel deeply the mistakes of our foremothers and forefathers,” she said.

This time around, Facebook employees went to some of the cities they were launching in and met with users. They tried to predict problems by doing “pre-mortem” assessments, she said. That is, instead of a “post-mortem” where engineers dissect what went wrong after the fact, they tried to anticipate how people might misuse a feature — for financial gain, for example.

Facebook isn’t saying how long it has been taking this “pre-mortem” approach, though the practice isn’t unique to the company. Nonetheless, it’s a significant step given that many of Facebook’s current problems stem from its failure to foresee how bad actors might co-opt the service.

Facebook also hopes the feature’s slow rollout will prevent problems.

How it works

To find out if “Today In” is available in your city or town, tap the “menu” icon with the three horizontal lines. Then scroll down until you see it. If you want, you can choose to see the local updates directly in your news feed.

For now, the company is offering this only in small and mid-sized cities such as Conroe, Texas, Morgantown, West Virginia, and Santa Fe, New Mexico. Large cities such as New York or Los Angeles have added challenges, such as an abundance of news and information, and may need to be broken up into smaller neighborhoods.

The posts in “Today In” are curated by artificial intelligence; there is no human involvement. The service aggregates posts from the Facebook pages for news organizations, government agencies and community groups like dog shelters. For this reason, a kid couldn’t declare a snow day, because “Today In” relies on the school’s official page. Discussion posts from local Facebook groups may also be included.

For now, the information is tailored only by geography, but this might change. A person with no kids, for example, might not want to see updates from schools.

Safeguards?

Facebook uses software filters to weed out objectionable content, just as it does on people’s regular news feed. But the filters are turned up for “Today In.” If a good friend posts something a bit objectionable, you are still likely to see it because Facebook takes your friendship into account. But “Today In” posts aren’t coming from your friends, so Facebook is more likely to keep it out.

 

 

your ad here

У Римі вимагали засудити агресію Москви та запровадити нові санкції проти Росії

Активісти громади розповіли історію конфлікту між Україною й Росією та подробиці російського нападу на українську флотилію

your ad here

Porsche Shows off New Edition of Mainstay 911 Sports Car

Porsche says its future is in electric cars but for now it is rolling out a more powerful version of its internal combustion mainstay, the sleek 911 sports car.

Stuttgart-based Porsche, part of Volkswagen, is to show off the eighth version of its brand-defining model at the Los Angeles Auto Show.

 

The new 911 doesn’t look much different than earlier editions of the car. The new one has bigger wheel housings and a slightly wider body but the same long hood, sloping roof and prominent headlights that have marked successive versions since 1963.

 

The company said in a news release Wednesday that the new 911 Carrera S and 4S have flat six-cylinder turbocharged engines putting out 443 horsepower, 23 horsepower more than the predecessor. The Carrera S has a top speed of 191 mph and accelerates from zero to 60 mph (96.5 kph) in 3.5 seconds.

 

The rear-drive 2020 Carrera S has a base price of $113,200 and the 4S all-wheel drive version starts at $120,600, not including a $1,050 delivery fee. They can be ordered now and will reach dealers in summer 2019.

 

Porsche boss Oliver Blume says that the 911 remains “the core of our brand, we are making it even more emotional.”

 

Blume says nonetheless by 2025 about half of all new Porsche cars and SUVs will have electric motors, whether they are all-electric or hybrids combining batteries with internal combustion engines.

 

He was quoted by the Welt am Sonntag newspaper as saying that the company would be ready for a world in which some cities and countries are talking about banning internal combustion cars in coming decades. “It’s clear, the future belongs to electric mobility,” he said.

 

The company is developing an all-electric sports car, the Taycan, that would compete with sports car offerings by Tesla, BMW and others.

 

 

 

your ad here

US Charges 2 Iranians in First Online Ransom Case

In the first case of its kind, the U.S. Justice Department announced charges Wednesday against two Iranian hackers for allegedly launching so-called ransomware on the computer networks of U.S. municipalities, hospitals and other public institutions and extorting millions of dollars.

Ransomware is a type of malware used by cybercriminals to lock down computers and extort money from their users in exchange for providing the keys to unlock them. Once used primarily against individuals, ransomware has been increasingly employed in cyberattacks on businesses.

Faramarz Shahi Savandi, 34, and Mohammad Mehdi Shah Mansouri, 27, are accused of creating the SamSam Ransomware in December 2015 and installing it on the computer networks of more than 230 public and private entities in the United States and Canada, according to a 26-page indictment unsealed Wednesday.

With the targeted computer users unable to access their data, Savandi and Mansouri, operating out of Iran, would then demand a ransom payment made in the form of the virtual currency bitcoin in exchange for decryption keys for the encrypted data.

According to the indictment, the two Iranians received more than $6 million in cryptocurrencies from their victims which they converted into Iranian currency, or rial, using Iran-based bitcoin exchanges. About half of the infiltrated entities refused to make a ransom payment and suffered over $30 million in lost data, according to the indictment.

The victims included the cities of Atlanta, Newark and San Diego, the Colorado Department of Transportation, the University of Calgary in Calgary, Canada, and six U.S. public health care-related entities.

Deputy Attorney General Rod Rosenstein announced the six-count indictment at a press conference in Washington.

“Every sector of our economy is a target of malicious cyberactivity,” Rosenstein said. “But the events described in this indictment highlight the urgent need for municipalities, public utilities, health care institutions, universities, and other public organizations to enhance their cybersecurity.”

The two indicted Iranians remain at large and have been placed on the FBI’s wanted list. They’re charged with one count of conspiracy to commit wire fraud and two counts of intentional damage to a protected computer, among other related crimes.

The indictment marks the first time the Justice Department has brought charges against cybercriminals involved in a ransomware and extortion scheme, according to Rosenstein.  

Ransomware has grown in sophistication and distribution in recent years. According to a report by the cybersecurity firm Bitdefender, ransomware payments were expected to reach a record $2 billion in 2017.

‘Trend’ from Iran

The charges are also the latest in a string of indictments brought against Iranian hackers and cybercriminals in recent months. In March, prosecutors charged nine Iranian hackers with penetrating the computer networks of hundreds of American and foreign universities and other institutions to steal valuable research material. Unlike some of the previously indicted Iranian hackers, however, Savandi and Mansouri are not believed to have ties to Tehran.

“The actions highlighted today, which represent a continuing trend of cybercriminal activity emanating from Iran, were particularly threatening, as they targeted public safety institutions, including U.S. hospital systems and governmental entities,” said Amy Hess, executive assistant director of the FBI. “As cyberthreats evolve and cybercriminals develop more sophisticated techniques, so do we.”

The 35-month computer hacking scheme led by Savandi and Mansouri began in January 2016 with an attack on an unidentified business in Mercer County, New Jersey, and moved on to public entities such as the City of Newark and health care providers such as Kansas Heart Hospital in Wichita, Kansas. 

Assistant Attorney General Brian A. Benczkowski said the Iranian hackers carefully chose their targets. A few days prior to attacking the network of Kansas Heart Hospital, for example, they “conducted online searches concerning the hospital and accessed its website,” he said.

Kimberly Goody, manager of cybercrime analysis at cybersecurity firm FireEye, said the hackers probably chose to target health care and government organizations because “they provide critical services and believed their likelihood of paying was higher as a result.”

The indictment does not name the entities that paid a ransom.

Jeff Seldin contributed to this report.

your ad here