Місцеві вибори в Туреччині: двоє членів опозиційної партії вбиті

Двох членів Ісламістської партії процвітання – працівника виборчої дільниці і спостерігача на виборах – застрелили в турецькій провінції Малатья. За даними місцевих ЗМІ, одну людину затримали.

Ще двоє людей отримали ножові поранення в провінції Діярбакир, один з них у критичному стані. Десятки людей отримали ушкодження у сутичках, пов’язаних із місцевими виборами, на східному півдні країни.

Ще одна масова бійка сталася в Стамбулі між прихильниками двох різних кандидатів, одна людина отримала ножові поранення.

Порядок під час виборів охороняють 553 тисячі поліцейських і співробітників сил безпеки.

Читайте також: Посол США в Україні прийшла на виборчу дільницю в Києві​

Партія справедливості і розвитку, яка вигравала кожні вибори з 2002 року, наражається на все більш відчутний тиск опозиції на тлі економічної рецесії в Туреччині, росту безробіття й інфляції.

Зокрема в столиці Анкарі шанси на перемогу має опозиційний кандидат Мансур Явас. Президент і лідер правлячої партії Реджеп Тайїп Ердоган неодноразово звинувачував його у підробці документів і ухиленні від сплати податків. Явас, який програв вибори на посаду мера Анкари 2014 року, всі звинувачення заперечує.

Нинішні муніципальні вибори є першими відтоді, коли в 2017 році президент Реджеп Тайїп Ердоган унаслідок конституційної реформи отримав широкі повноваження.

Внаслідок волевиявлення буде обрано 1 тисячу 389 мерів та тисячі депутатів місцевих рад. З 82-мільйонного населення Туреччини право голосувати має понад 57 мільйонів.

your ad here

У Туреччині відбуваються місцеві вибори, партія Ердогана може програти у великих містах

У Туреччині 31 березня відбуваються місцеві вибори. Опитування, проведені до голосування, свідчать, що владна Партія справедливості та розвитку може програти в Анкарі, Стамбулі та інших великих містах.

Нинішні муніципальні вибори є першими відтоді, коли в 2017 році президент Реджеп Тайїп Ердоган унаслідок конституційної реформи отримав широкі повноваження.

Вибори назвуть 1 тисячу 389 мерів та тисячі депутатів місцевих рад.

Ердоган та його Партія справедливості та розвитку незмінно вигравали кожні вибори з 2002 року, але нинішня кампанія, на відміну від попередніх, відбувалася за умов рецесії, зростання безробіття та зростання інфляції.

your ad here

Зузана Чапутова обрана першою жінкою-президентом Словаччини

45-літня юристка Зузана Чапутова здобула перемогу в другому колі виборів президента Словаччини.

За даними Статистичного бюро Словацької Республіки, за Зузану Чапутову віддали свої голоси 58% виборців, її суперника, дипломата Мароша Шефчовича підтримали 42% виборців. Уперше в історії Словаччини президентом обрана жінка, одна з небагатьох у Європі на найвищій державній посаді.

У своєму виступі після оголошення результатів виборів Зузана Чапутова заявила, що намагатиметься об’єднати країну, бути президентом усіх словаків, також наголосила на важливості моралі й чесності в житті, в тому числі й у президентських виборах.

«Можливо ми думали, що порядність у політиці є лиш проявом слабкості, однак сьогодні ми побачили, що порядність є проявом сили», – зазначила Зузана Чапутова.

Першою країною, яку має намір відвідати Зузана Чапутова, є сусідня Чеська Республіка.

У другому турі виборів президента Словаччини взяли участь 41,79% з усього близько двох мільйонів виборців, внесених до виборчих списків . Невисоку активність виборців соціологи пояснюють, по-перше, тим, що перемогу Зузани Чапутової у виборах багато громадян передбачали, і, по-друге, теплою й сонячною погодою, яку багато громадян використали для відпочинку за містом.

Зузана Чапутова розпочне виконання обов’язків президента Словаччни після того, як 15 червня закінчиться президентський мандат теперішнього президента Андрея Кіски.

 

your ad here

ГПУ направила до Німеччини запит на екстрадицію фігуранта розслідування «Схем» про масштабну аферу в енергетиці

Генеральна прокуратура України направила до Німеччини запит на екстрадицію екс-голови правління ПрАТ «ХК «Енергомережа» та колишнього народного депутата Дмитра Крючкова – про роль якого в одній з найбільших енергетичних афер останніх років журналісти програми «Схеми: корупція в деталях» (спільний проект Радіо Свобода та телеканалу «UA:Перший») розповіли у фільмі-розслідуванні.

«Орган досудового розслідування запросив видачу К. (Дмитра Крючкова – ред.), найближчим часом сподіваємося на позитивні новини. Але на все свій час, не буду забігати наперед», – заявив заступник генерального прокурора Євген Єнін у відповідь на питання агентства «Інтерфакс», чи є у ГПУ наміри наполягати на екстрадиції Крючкова і чи немає до нього питань  в українських правоохоронних органів у зв’язку з оприлюдненою в ЗМІ інформацією про виведення коштів через його компанію «Енергомережа».

«Схеми» розповіли про те, що Дмитро Крючков разом із соратником президента Ігорем Кононенко, бізнесменами Григорієм та Ігорем Суркісами, а також іншими високопосадовцями ймовірно причетний до схем з виведення сотень мільйонів гривень з декількох українських обленерго. Організація однієї з наймасштабніших афер у сфері енергетики останніх років обговорюється на записах телефонних розмов бізнесмена Дмитра Крючкова, які отримала редакція «Схем». Події охоплюють період весни-літа 2015 року, коли остаточно формується вертикаль влади після революційних подій – а різні напрямки закріплюються за конкретними кураторами та виконавцями.

Для верифікації телефонних розмов, «Схеми» передали зразки американським спеціалістам із Національного центру медіа-експертиз – освітньо-наукового центру Університету Колорадо в Денвері (США, створеного за підтримки Міністерства юстиції Сполучених Штатів Америки). Експертиза всіх надісланих голосів дала позитивний результат. Отримані високі показники вірогідності подібності голосів за шкалою, передбаченою цією методологією.

Дмитро Крючков – колишній народний депутат. Із 2006-го півтора року був у фракції «Блоку Юлії Тимошенко» – працював у комітеті з питань паливно-енергетичного комплексу. У 2014-му – став керівником приватної компанії «Енергомережа». І вже за рік вона взяла під контроль роботу кількох обленерго.

У 2016 році Крючков був оголошений у розшук, а у квітні 2018-го – затриманий у Німеччині за запитом українських правоохоронців.

Правоохоронці підозрюють Дмитра Крючкова в розкраданні коштів «Запоріжжяобленерго», понад 60 відсотків акцій якого належать державі. Детектив НАБУ Роман Войтюк називає суму заподіяних збитків, яка фігурує в провадженнях: «На даний час Національним бюро розслідуються кримінальні правопорушення, з яких вбачається, що Крючковим, а також іншими особами заподіяно збитків на загальну суму понад 1,4 мільярда гривень».

За словами детектива, бюро також вивчає причетність до схеми Ігоря Кононенка та братів Суркісів, останніх раніше вже викликали на допит. У записах, оприлюднених журналістами, співрозмовники, у тому числі, обговорюють і цю оборудку.

Після виходу розслідування «Схем» депутат Ігор Кононенко заявив, що готує позов на Радіо Свобода до закордонного суду.

У свою чергу, журналісти проекту Радіо Свобода «Схеми» зазначають, що не бояться суду, бо ретельно перевірили наведені у своєму розслідуванні факти. Також редакція повідомляє, що на запит Національного антикорупційного бюро вже передала детективам записи розмов Дмитра Крючкова з Ігорем Кононенком та братами Суркісами – і вони вже долучені до матеріалів офіційного розслідування.

your ad here

Словаки обирають президента, найбільшу підтримку має Зузана Чапутова

У Словаччині проходить друге коло виборів президента країни. За найвищу державну посаду ведуть боротьбу правничка Зузана Чапутова і дипломат Марош Шевчовіч, які за підсумками голосування у першому колі здобули найбільше голосів.

На думку соціологів перемогу у виборах ймовірно здобуде Зузана Чапутова, яка серед співвітчизників має найбільше підтримку. Як повідомляють ЗМІ, Марош Шевчовіч проголосував на виборчій дільниці в Братиславі, натомість Зузана Чапутова – в містечку Пезінок, що на південному заході Словаччини, де проживає зі своїми двома дітьми 

Словацький прем’єр Петер Пеллегріні закликав словаків взяти активну участь у виборах, «щоб майбутній президент отримав найсильніший мандат громадян».

В разі, якщо Чарутова переможе, це буде перша жінка – президент в історії Словаччини.

Виборчі дільниці закриваються о 22:00 за місцевим часом (о 23:00 за Києвом), перші попередні результати голосування будуть відомі близько півночі.

Офіційні підсумки виборів президента Словаччини будуть оголошені Статистичним бюро Словацької республіки вранці в неділю, 31 березня.

your ad here

US, China Face Off Over 5G in Cambodia

For techies and phone geeks, Digital Cambodia 2019 was the place to be.

More than a dozen high school students clustered at the booth for Cellcard, Cambodia’s leading mobile operator. Under the booth’s 5G sign, they played video games on their phones.

Hak Kimheng, a ninth grade student in Phnom Penh, said his mom bought him a Samsung smartphone a few months ago, when he moved to the capital city from nearby Kandal province to live with his uncle while attending school. Like moms everywhere, she thought the smartphone would help her stay in touch with her son.

But smartphones being smartphones and kids being kids, Hak Kimheng, 16, has used it to set up an account on Facebook, Cambodia’s favorite social media platform. He’s also downloaded Khmer Academy, a tutoring app filled with math, physics and chemistry lessons.

And for one hour a day, Hak Kimheng watches soccer on the YouTube app he downloaded. While it’s better than nothing, the internet connection is “slow … and the video image is not clear,” he said.  “I want it to be faster. … It’ll be good to have 5G.”

Not far from the Cellcard booth, Cambodian government officials, ASEAN telecom and IT ministers, businesspeople, telecom and tech company representatives gathered for the opening ceremonies of Digital Cambodia 2019. The event, which ran from March 15 to March 17, attracted more than 100 speakers from throughout Southeast Asia, high level officials, businesspeople, researchers and telecom company representatives.

The discussions focused on 5G, which, with speeds as much as 100 times faster than 4G, will mean better soccer viewing for Hak Kimheng and faster connections for all users. But 5G will also be central to a world of smart cities filled with smart homes and offices replete with devices connected to the “internet of things” humming along amid torrents of personal, business and official data.

‘A milestone year’

David Li, CEO of Cambodian operations for the Chinese company, Huawei, which is facing challenges over security from the U.S., spoke first, promising to “help Cambodia obtain better digital technology to improve social productivity and national economy.”

Government ministers, one from finance and economy and one from posts and telecommunication, listened as Li continued, pointing out that Huawei Technologies Cambodia launched in 1999. “We have been operating 2G, 3G, 4G, and now we’re heading toward 5G,” he said.

“Currently we are the only industry vendor that can provide the intertwined 5G system. I believe this year 2019 will be a milestone year for 5G in Cambodia,” Li said.

While this next generation of mobile networks will take years to roll out, the U.S. and China are in a race over whose technology will set the standards for 5G networks, something which will have immediate commercial value and carry longer term strategic implications for developing the dominant platform for 6G.

Citing concern that Huawei is, like all Chinese companies, linked to the Beijing government, the U.S. has been urging allies not to let Huawei build their 5G networks. But in countries like Thailand, which is Cambodia’s neighbor and a U.S. ally, Huawei is building and testing a 5G network because authorities said its low cost trumped U.S. pressure.

Huawei has long maintained it doesn’t provide back doors for the Chinese government, pointing out the lack of evidence to support the allegations, according to Bloomberg.

William Carter, deputy director of the Technology Policy Program at the Center for Strategic and International Studies (CSIS) said earlier this month that any country doing business with Huawei on 5G will have to deal with the risk of Chinese influence.

“And the question will be to what extent is that concern enough to overcome the price advantage and the service advantages and the integrated financing advantages doing business with Huawei,” he said.

Rich market

As more private businesses and government services move toward cashless payment and online data access, Cambodia is emerging as a rich market for 5G telecoms. Approximately 13.6 million people, or 82 percent of Cambodians, use the internet, and about 7 million use Facebook, the number of mobile subscriptions is around 19.5 million by January 2019, or 120 percent penetration, according to the Ministry of Posts.

Sok Puthyvuth, secretary of state at the posts and telecommunication told VOA Khmer that Cambodia is eager for 5G, urging private companies, including mobile operators and internet companies, “to make 5G available across the country.”

Thomas Hundt, CEO of Smart Axiata, one of Cambodia’s mobile telecommunications operators, told VOA Khmer only that the company is preparing for a 5G rollout, because users’ data consumption is overwhelming the 4.5G network. “We see an immediate need to come out with the next evolution of technology … at some point this year.”

Cellcard CEO Ian Watson, said the company is targeting a commercial launch of 5G services in the second quarter of 2019.

Tram IvTek, Cambodia’s minister of Posts and Telecommunications said at the opening ceremony of Digital Cambodia that the government “is strongly committed to connecting the country and to ensure the benefits of ICT (information and communications technology) reach the remotest corners as well as the most vulnerable communities” by 2020.

Aun Pornmoniroth, minister of economy and finance in a March 12 workshop on Cambodia’s digital economy, suggested it will take “five to 10 years or more to set up a complete digital economy and turn Cambodia’s economy into a technological leader.”

Meas Po, undersecretary of state at Ministry of Post, said the government has yet to decide which company it will partner with for building the 5G infrastructure but it has not ruled out Huawei or other Chinese companies. “In our country, we have our protective system, in other countries, they have theirs. We don’t allow anyone to just freely hack our data.”

Protecting privacy

Smart Axiata’s Hundt said his company wanted to a partner that would “guarantee to us that the equipment is solid and sound [and] our users’ data is safeguarded and the network is fully secured from cyber-security perspectives.”

Nguon Somaly, who earned a master’s degree in law and technology at Tallinn University of Technology in Estonia, has written extensively on data privacy in Cambodia. She contends Cambodian social media users don’t have the data privacy concerns of users in the U.S. and Europe.

“Cambodian youths don’t really care about privacy [on social media], but people in [the] EU are concerned about their data privacy,” said Somaly, referring to the European Union’s General Data Protection Regulation (GDPR) which restricts how personal data is collected and handled.

“That is money and it can be analyzed and generate income,” Somaly said. “China is not a free country and privacy is not their priority. Their priority is to generate business opportunities and income.”

Xu Ning, a reporter with VOA’s Mandarin Service, contributed to this report from Washington, D.C.

 

 

your ad here

США: у Палаті представників наполягають, щоб у звіті Мюллера не було редагувань

Голова юридичного комітету Палати представників США Джеррі Недлер заявив, що генпрокурор Вільям Барр має надати доповідь спецпрокурора Роберта Мюллера щодо Росії для Конгресу без будь-яких змін.

«Конгресу потрібен повний звіт Мюллера без редакцій, а також доступ до головних доказів до 2 квітня. Цей термін залишається в силі», – заявив Недлер після того, як Барр сказав, що подасть звіт на майже 400 сторінок до середини квітня після редагування чутливих матеріалів.

Раніше генпрокурор США Вільям Барр повідомив, що звіт Мюллера за результатами розслідування втручання Росії у вибори в США буде представлений Конгресу США в середині квітня. Барр зазначив, що деякі дані ще мають бути відредаговані до оприлюднення звіту, зокрема засекречена інформація і джерела розвідки.

Спецпрокурор Роберт Мюллер офіційно завершив своє розслідування 22 березня. 24 березня Вільям Барр надав Конгресу США короткий звіт на чотирьох сторінках, який він склав за підсумками доповіді. Головним із висновків була відсутність доказів змови команди Дональда Трампа з Росією перед президентськими виборами в 2016 році. 

your ad here

Німецька поліція заарештувала 10 підозрюваних у плануванні теракту

Німецька поліція повідомила, що заарештувала на заході країни 10 підозрюваних у плануванні терористичної атаки. 30 березня речник прокуратури в Дюссельдорфі заявив, що влада розглядає можливість причетності затриманих до екстремістського угруповання «Ісламська держава».

Підозрюваних взяли під варту протягом двох останніх днів у містах Ессен, Дюссельдорф, Вупперталь, Менхенгладбах, Дуйсбург і Ульм.

Агенція dpa повідомила, що один з підозрюваних – із Таджикистану. Громадянство інших затриманих не повідомляють.

your ad here

Таліби захопили частину території на північному сході Афганістану, є жертви серед силовиків

30 березня бойовики екстремістського руху «Талібану» у Афганістані взяли під свій контроль районний центр Аргандж-Хва в північно-східній провінції Бадахшан. За словами місцевих чиновників, щонайменше 12 співробітників сил безпеки вбиті і ще п’ять поранені в ході бойових дій. Бойові дії тривають.

Про кількість загиблих талібів не повідомляється.

Влада провінції Бадахшан побоюється, що бойовики можуть напасти і на столицю провінції Файзабад.

За останні три роки бойовики також взяли під контроль райони Вардудж і Юмган в Бадахшані.

Тим часом, щонайменше восьмеро афганських поліцейських загинули в результаті нападу талібів в південній провінції Забуль.

«Талібан» продовжує влаштовувати щоденні атаки на афганські сили безпеки, попри те, що веде переговори з США щодо припинення майже 18-річної війни в Афганістані.

Уряд в Кабулі на переговорах не був присутній, бо таліби наполягали, що не хочуть взаємодіяти з «західною маріонеткою».

Минулого тижня міністр оборони Афганістану Асадулла Халід попередив, що таліби надалі вестимуть напружену боротьбу, і афганські сили мають бути готові до цього.

your ad here

US Uses Obscure Agency to Target Chinese Foreign Investments

For decades, it was virtually unknown outside a small circle of investors, corporate lawyers and government officials. 

 

But in recent years, the small interagency body known as the Committee for Investment in the United States has grown in prominence, propelled by a U.S. desire to use it as an instrument of national security and foreign policy. 

 

This week, the panel made headlines after it reportedly directed Chinese gaming company Beijing Kunlun Tech to divest itself of Grindr, a popular gay dating app, because of concern the user data it collects could be used to blackmail military and intelligence personnel. 

 

Operating out of the Treasury Department, the nine-member CFIUS (pronounced Cy-fius) reviews foreign investments in U.S. businesses to determine whether they pose a national security threat.  

Notification was voluntary

 

Until last year, notifying the panel about such investments was voluntary, something Kunlun and California-based Grindr took advantage of when they closed a deal in 2016.  

 

But given growing U.S. concern about Chinese companies with ties to Beijing buying businesses in sensitive U.S. industries, the committee’s rare intervention to undo the deal was hardly a surprise, said Harry Broadman, a former CFIUS member.   

 

“I think anyone who was surprised by the decision really didn’t understand the legislative history, legislative landscape and the politics” of CFIUS, said Broadman, who is now a partner and chair of the emerging markets practice at consulting firm Berkley Research Group. 

 

The action by CFIUS is the latest in a series aimed at Chinese companies investing in the U.S. tech sector and comes as the Trump administration wages a global campaign against  telecom giant Huawei Technologies and remains locked in a trade dispute with Beijing. The U.S. says the state-linked company could gain access to critical telecom infrastructure and is urging allies to bar it from participating in their new 5G networks.   

While the administration has yet to formulate a policy on Huawei, the world’s largest supplier of telecom equipment, the latest CFIUS action underscores how the U.S. is increasingly turning to the body to restrict Chinese investments across a broad swath of U.S. technology companies.  

 

“CFIUS is one of the few tools that the government has that can be used on a case-by-case basis to try to untangle [a] web of dependencies and solve potential national security issues, and the government has become increasingly willing to use that tool more aggressively,” said Joshua Gruenspecht, an attorney at Wilson Sonsini Goodrich & Rosati in Washington, who represents companies before the committee. 

 

CFIUS’s history has long been intertwined with politics and periodic public backlash against foreign investment in the U.S.  

 

OPEC investments

In 1975 it was congressional concern over the Organization of the Petroleum Exporting Countries (OPEC) investments in U.S. stocks and bonds that led President Gerald Ford to set up the committee through an executive order. It was tasked with monitoring the impact of foreign investment in the United States but had little other authority.  

 

In the years that followed, backlash against foreign acquisitions of certain U.S. firms led Congress to beef up the agency.  

 

In 1988, spurred in part by a Japanese attempt to buy a U.S. semiconductor firm, Congress enshrined CFIUS in law, granting the president the authority to block mergers and acquisitions that threatened national security.  

 

In 2007, outrage over CFIUS’s decision to approve the sale of management operations of six key U.S. ports to a Dubai port operator led Congress to pass new legislation, broadening the definition of national security and requiring greater scrutiny by CFIUS of certain types of foreign direct investment, according to the Congressional Research Service.  

 

But by far the biggest change to how CFIUS reviews and approves foreign transactions came last summer when Congress passed the Foreign Investment Risk Review Modernization Act of 2018. 

 

Slated to be fully implemented in 2020, the new law vastly expanded CFIUS’s jurisdiction and authority, requiring foreign companies that take even a non-controlling stake in a sensitive U.S. business to get the committee’s clearance.  

 

While the new law did not mention China by name, concern about Chinese investments and national security dominated the debate that led to its enactment. 

 

“There is no mistake that both the congressional intent and the executive intent has a clear eye on the role of China in the transactions,” Broadman said. 

Threats to ‘technological superiority’

 

Under interim rules issued by the Treasury Department last fall, investments in U.S. businesses that develop and manufacture “critical technologies” in one or more of 27 designated industries are now subject to review by CFIUS. Most of the covered technologies are already subject to U.S. export controls. The designated industries are sectors where foreign investment “threatens to undermine U.S. technological superiority that is critical to U.S. national security,” according to the Treasury Department. They range from semiconductor machinery to aircraft manufacturing.  

 

The new regulations mean that foreign companies seeking to invest in any of these technologies and industries must notify CFIUS at least 45 days prior to closing a deal. CFIUS will then have 30 days to clear the deal, propose a conditional approval or reject it outright. If parties to a transaction do not withdraw in response to CFIUS’s concerns, the president will be given 15 days to block it.   

To date, U.S. presidents have blocked five deals — four of them involving Chinese companies. One was blocked by the late President George H.W. Bush in 1990, two by former President Barack Obama in 2012 and 2016, and two by President Donald Trump. 

 

The number is deceptively small. A far greater number of deals are simply withdrawn by parties after they don’t get timely clearance or CFIUS opens a formal investigation. According to the Treasury Department, of the 942 notices of transactions filed with CFIUS between 2009 and 2016, 107 were withdrawn during the review or after an investigation.  

 

In recent years, CFIUS has reviewed between 200 and 250 cases per year, according to Gruenspecht. But the number is likely to exceed 2,000 a year under the new CFIUS regime, he added.  

 

The tighter scrutiny has raised questions about whether the new law strikes the right balance between encouraging foreign investment and protecting national security.  

 

“I think the short answer is it’s too early to tell,” Gruenspecht said. However, he added, if the new law “becomes a recipe for taking foreign investment off the table for whole realms of new emerging technology, that crosses a lot of boundaries.” 

Concern in Europe

The U.S. is not the only country toughening screening measures for foreign investment. In December, the European Union proposed a new regulation for members to adopt “CFIUS-like” foreign investment review processes. 

Gruenspecht said that while foreign investors are not  “thrilled” about the additional CFIUS scrutiny, “a lot of Western nations are also saying, actually, ‘We totally understand the rational behind CFIUS and we’re looking to implement our own internal versions of CFIUS ourselves.’ ”

your ad here

Facebook Beefs Up Political Ad Rules Ahead of EU Election

Facebook said Friday it is further tightening requirements for European Union political advertising, in its latest efforts to prevent foreign interference and increase transparency ahead of the bloc’s parliamentary elections.

However, some EU politicians criticized the social media giant, saying the measures will make pan-European online campaigning harder.

Under the new rules, people, parties and other groups buying political ads will have to confirm to Facebook that they are located in the same EU country as the Facebook users they are targeting.

That’s on top of a previously announced requirement for ad buyers to confirm their identities. It means advertisements aimed at voters across the EU’s 28 countries will have to register a person in each of those nations.

“It’s a disgrace that Facebook doesn’t see Europe as an entity and appears not to care about the consequences of undermining European democracy,” Guy Verhofstadt, leader of the parliament’s liberal ALDE group, said on Twitter. “Limiting political campaigns to one country is totally the opposite of what we want.”

The response underscores the balancing act for Silicon Valley tech companies as they face pressure from EU authorities to do more to prevent their platforms being used by outside groups, including Russia, to meddle in the May elections. Hundreds of millions of people are set to vote for more than 700 EU parliamentary lawmakers.

Facebook, which also owns Instagram and WhatsApp, said it will start blocking ads that don’t comply in mid-April.

The company will ask ad buyers to submit documents and use technical checks to verify their identity and location.

Facebook statement

“We recognize that some people can try and work around any system but we are confident this will be a real barrier for anyone thinking of using our ads to interfere in an election from outside of a country,” Richard Allen, Facebook’s vice president of global policy solutions, said in a blog post.

Facebook said earlier this year that EU political ads will carry “paid for by” disclaimers. Clicking the label will reveal more detailed information such as how much money was spent on the ad, how many people saw it, and their age, gender and location.

The ad transparency rules have already been rolled out in the U.S., Britain, Brazil, India, Ukraine and Israel. Facebook will expand them globally by the end of June.

Twitter and Google have introduced similar political ad requirements.

Facebook is also making improvements to a database that stores ads for seven years, including widening access so that election regulators and watchdog groups can analyze political or issue ads.

your ad here

США підготували другий пакет санкцій проти Росії за атаку в Солсбері – Bloomberg

Білий дім отримав від Державного департаменту і Міністерства фінансів США пропозиції щодо другого пакету санкцій проти Росії за атаку в Солсбері. Про це з посиланням на свої джерела повідомляє 29 березня агентство Bloomberg. У листопаді 2018 року Держдепартамент вже повідомив Конгресові США, що Росія не виконала умови згідно із законом про хімічне роззброєння. Відомство пообіцяло запровадити проти Москви «дуже болісні» заходи.

Адміністрація Дональда Трампа запровадила санкції проти Росії за використання хімічної зброї після того, як встановила, що Москва використала заборонену нервово-паралітичну речовину проти колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля, який живе у Великій Британії.

Проти Росії був застосований закон 1991 року про контроль і ліквідацію хімічної і біологічної зброї. Він передбачає два етапи санкцій проти країн-порушників. У серпні Вашингтон заборонив експорт до Росії товарів і технологій, що мають відношення до національної безпеки і хімічної промисловості, і заборонив надавати країні фінансову допомогу.

Під час обговорення другого пакету згадувався набір таких заходів:

  1. Заборона кредитувати Росію американським банкам.

  2. Голосування проти всіх ініціатив проти фінансової або технічної допомоги Росії у всіх міжнародних організаціях.

  3. Заборона на експорт до Росії будь-яких американських товарів.

  4. Заборона на імпорт будь-яких товарів із Росії, крім їжі та сільськогосподарської продукції.

  5. Призупинення дипломатичних відносин або скорочення кількості дипломатів.

  6. Заборона авіаперевезень між країнами через роботу підконтрольних урядові Росії компаній (у першу чергу може йтися про «Аерофлот»).

Москва свою причетність до інциденту в Солсбері категорично заперечує.

Прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв 29 березня заявив, що, на його думку, США ніколи не скасують санкції проти Росії.

your ad here

Британський парламент втретє відхилив угоду про Brexit

Палата громад парламенту Британії втретє відхилила угоду про Brexit, узгоджену з Європейським союзом.

Проти угоди виступили 344 члени парламенту. «За» виступили 286.

Голова Європейської ради Дональд Туск вже анонсував, що лідери ЄС зустрінуться 10 квітня для обговорення ситуації навколо Brexit.

27 березня прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей пообіцяла, що піде у відставку після того, як парламент схвалить угоду про вихід країни з Євросоюзу.

Євросоюз дав Мей час до 12 квітня, щоб отримати підтримку депутатів щодо угоди, якої вона досягла з Брюсселем, або знайти ефективну альтернативу, яка може включати тривалу затримку у виході Великої Британії з ЄС. Британія тоді залишить блок 22 травня.

Рішення про вихід Британії з ЄС ухвалили на референдумі 2016 року, але представники Мей не змогли домовитися з Брюсселем з приводу угоди, що є прийнятною для всіх партій парламенту.

your ad here

Гривня дещо зміцніє щодо долара в понеділок – НБУ

Національний банк встановив курс гривні на понеділок 1 квітня. Офіційний курс становитиме 27,2 гривні за 1 долар США.

Курс гривні 29 березня становить 27,24 гривні за долар. Таким чином, згідно з даними НБУ, на початку квітня гривня дещо зміцнішає після кількатижневого падіння.

За даними профільного сайту «Мінфін», торги на міжбанку 29 березня почалися з курсу 27,21-27,26 гривень за долар. Протягом дня курс послабився до 27,26-27,31 гривень за долар.

Пікового значення 28,39 за курсом НБУ впродовж останніх місяців долар сягнув 30 листопада 2018 року. На 12 березня 2019 року офіційний курс становив 26,31 гривні, це найвищий курс гривні від липня 2018 року.

your ad here

У ЄС критикують Румунію за переслідування Лаури Кевеші

Європейська комісія розкритикувала владу Румунії за регрес у верховенстві права та закликала Бухарест «справедливо ставитися» до Лаури Кевеші, колишньої виконавчої прокурорки румунського Національного антикорупційного директорату і кандидатки на посаду першого прокурора Євросоюзу.

28 березня румунські медіа повідомили, що правоохоронці Румунії звинуватили Кевеші в корупційних правопорушеннях і заборонили їй залишати країну. Наразі триває шестимісячний термін президентства Бухареста в Євросоюзі.

«Принципово важливо, щоб усі кандидати, яких висунула незалежна селекційна панель, отримували справедливе ставлення протягом усього процесу», – сказав під час брифінгу речник Єврокомісії Марґарітіс Шинас.

Він звернувся до румунського уряду з закликом «повністю поважати принцип чесної співпраці, закріплений в угоді про процедуру обрання генерального прокурора Євросоюзу».

«Всі кандидати мають бути спроможні взяти участь в усіх етапах процедури відбору без перешкод», – додав Шинас.

Читайте також: Президент Румунії оголосив референдум щодо антикорупційних реформ​

Румунська прокуратура наразі не повідомила, які саме звинувачення висунула Кевеші. Офіційна заява очікується 29 березня.

Після судового слухання 28 березня Лаура Кевеші повідомила журналістам, що їй заборонено озвучувати в медіа зміст звинувачень проти себе.

2018 року Кевеші звільнили з посади прокурорки румунського Національного антикорупційного директорату нібито за зловживання повноваженнями.

Попри це, минулого місяця Кевеші отримала підтримку профільних комітетів Європейського Парламенту як кандидатка на посаду першого прокурора ЄС.

Звинувачення вона назвала спробою змусити її замовкнути і залякати всіх представників системи юстиції, які «виконали свою роботу».

«Може, деякі люди в такому відчаї, що я можу отримати цю роботу, що мені не дозволяють більше спілкуватися зі ЗМІ», – заявила Кевеші.

your ad here