Трамп відзначив «важливу координацію» з Росією після дзвінка Путіна

Президент США Дональд Трамп 31 грудня відзначив важливість координації дій із Росією в питанні запобігання тероризму.

“Президент Росії Путін хателефонував, щоб подякувати мені та США за інформування про планований теракт у дуже красивому місті Санкт-Петербурзі. Вони змогли швидко затримати підозрюваних, врятувавши багато життів. Чудова і важлива координація!» – вказав Трамп у твітері.

 

Пресслужба Кремля повідомила ще 29 грудня, що президент Росії Володимир Путін під час телефонної розмови подякував президентові США Дональду Трампу «за передану по лінії спеціальних служб інформацію, яка допомогла запобігти вчиненню терористичних актів у Росії».

За повідомленням, розмова відбулася з ініціативи російської сторони.

У Кремлі заявили, що під час розмови також «обговорили комплекс питань, що становлять взаємний інтерес».

«Домовлено про продовження двостороннього співробітництва в сфері боротьби з тероризмом», – йдеться в повідомленні офісу Путіна.

Інших подробиць не повідомляють.

Відносини між Москвою і Вашингтоном погіршилися через звинувачення на адресу Росії у втручанні у вибори в США, а також через війни в Україні і Сирії й розбіжності через ядерні договори.

your ad here

У Європі вітають українсько-російський контракт про газовий транзит

У Європі продовжують вітати укладення українсько-російського контракту про транзит російського газу до Європи територією України.

Із офіційною привітальною заявою з нагоди укладення виступили в Європейській комісії. «Це великий день для енергетичної безпеки Європи, бо всі елементи стали на свої місця», – мовиться в заяві віцеголови Єврокомісії Мароша Шефчовича.

Він також привітав домовленість між операторами газотранспортних систем України і Словаччини, укладену за сприяння Єврокомісії.

«На практиці це означає, що газ продовжить постачатися з Росії до Європи через Україну і 1 січня 2020 року. Це потужний сигнал і нашим споживачам, і нашим промисловцям, що чітко свідчить: ЄС турбується про них і досягає свого», – додав Шефчович.

Він уже виступав із привітанням щодо нового контракту, підписаного пізно ввечері 30 грудня, у своєму твітері в ніч на 31 грудня.

Також контракт привітали, зокрема, в Німеччині, де новий контракт про транзит російського газу територією України привітали канцлерка Анґела Меркель і міністр закордонних справ Гайко Маас, який нагадав, що німецький уряд підтримував укладення контракту.

Із вітальними словами виступив і прем’єр-міністр Словаччини Петер Пеллеґріні. За його словами, цей контракт «збільшує безпеку і передбачуваність газопостачання Центральної Європи».

30 грудня Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» і російський газовий монополіст «Газпром» підписали контракт про транзит російського газу до Європи з використанням української газотранспортної системи за правилами Європейського союзу на п’ятирічний термін із можливістю продовження. Термін нині чинного контракту збігає вранці 1 січня 2020 року.

А 31 грудня ТОВ «Оператор ГТС України» підписало останню міжоператорську угоду, що була необхідна для забезпечення транзиту російського газу до Європи газотранспортною системою України за новим контрактом, що почне діяти 1 січня. Як повідомила компанія, цю угоду підписали зі словацьким оператором ГТС Eustream. Цей технічний договір про взаємодію (interconnection agreement) укладений за європейськими правилами, мовилося в повідомленні.

«Таким чином, новий український оператор ГТС підписав угоди зі всіма суміжними операторами, а саме – Польщі, Угорщини, Румунії, Молдови, Словаччини і Росії. Наразі створено всі необхідні технічні і правові підстави для успішного старту роботи незалежного Оператора ГТС України і для безперервного продовження транзиту газу через українську ГТС із Росії до європейських країн із 1 січня 2020 року», – повідомила компанія.

your ad here

У «Нафтогазі» розповіли, скільки заплатить Росія за транзит газу

У Національній акціонерній компанії «Нафтогаз України» повідомили, які суми має заплатити Росія за транзит свого газу українською територією за новим контрактом.

Як повідомив на брифінгу в Києві голова «Нафтогазу України» Андрій Коболєв, ідеться про суму мінімально в 7,2 мільярда доларів. Цю суму, за його словами, російська сторона певною мірою прогарантувала відповідно до контракту, що передбачає мінімальні обсяги транзиту.

Відтак, сказав він, сума не може бути меншою, але може зрости в разі, якщо російський газовий монополіст «Газпром» вирішить транспортувати більші обсяги газу.

У такому разі додаткові обсяги, уточнив Коболєв, будуть транспортуватися за вищими ставками.

Яка саме буде узгоджена вартість транзиту, він не сказав.

30 грудня «Нафтогаз України» і «Газпром» підписали контракт на транзит російського газу до Європи з використанням української газотранспортної системи за правилами Європейського союзу на п’ятирічний термін із можливістю продовження. Термін нині чинного контракту збігає вранці 1 січня 2020 року.

Новий контракт передбачає, зокрема, транспортування мінімально 65 мільярдів кубометрів газу протягом 2020 року і мінімально по 40 мільярдів кубометрів наступними чотирма роками, за принципом «транспортуй або плати».

Міністр енергетики і захисту довкілля Олексій Оржель прогнозував, що Україна буде отримувати за транзит газу протягом наступних п’яти років орієнтовно по 2–3 мільярди доларів щорічно.

your ad here

Оператор ГТС України підписав останню угоду про транзит російського газу до Європи

ТОВ «Оператор ГТС України» підписало останню міжоператорську угоду, що була необхідна для забезпечення транзиту російського газу до Європи газотранспортною системою України за новим контрактом, що почне діяти 1 січня.

Як повідомила компанія, цю угоду підписали у Брюсселі зі словацьким оператором ГТС Eustream. Цей технічний договір про взаємодію (interconnection agreement) укладений за європейськими правилами, мовиться в повідомленні.

Попереднього дня, 30 грудня, таку угоду ОГТСУ підписав і з російським газовим монополістом «Газпром», який є водночас і оператором російської ГТС.

«Таким чином, новий український оператор ГТС підписав угоди зі всіма суміжними операторами, а саме – Польщі, Угорщини, Румунії, Молдови, Словаччини і Росії. Наразі створено всі необхідні технічні і правові підстави для успішного старту роботи незалежного Оператора ГТС України і для безперервного продовження транзиту газу через українську ГТС із Росії до європейських країн із 1 січня 2020 року», – повідомила компанія.

30 грудня Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» і російський газовий монополіст «Газпром» підписали контракт на транзит російського газу до Європи з використанням української газотранспортної системи за правилами Європейського союзу на п’ятирічний термін із можливістю продовження. Термін нині чинного контракту збігає вранці 1 січня 2020 року.

Як повідомив на брифінгу в Києві 31 грудня голова «Нафтогазу України» Андрій Коболєв, транзит російського природного газу територією України в 2020 році може сягнути 75 мільярдів кубометрів.

your ad here

Коболєв: транзит газу територією України наступного року може становити 75 мільярдів кубів

Транзит природного газу територією України в 2020 році може сягнути 75 мільярдів кубометрів, повідомив голова «Нафтогаз України» Андрій Коболєв на брифінгу 31 грудня в Києві.

«Я очікую, що наступного року «Північний потік-2» ввести в експлуатацію не вдасться. За інформацією, яку я маю, РФ наразі не має судна, яке може добудувати «Північний потік-2». Якщо це припущення правильне, то в такому випадку я б очікував, що обсяг транзиту українською територією може сягнути 75 мільярдів кубометрів. Чому так? Чинний поточний транзит – це приблизно 90, ми точно втратимо «Турецький потік», це мінус 15, залишається 75», – сказав він, коментуючи новий транзитний контракт між Україною і Росією.

30 грудня національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» і російський газовий монополіст «Газпром» підписали контракт на транзит російського газу до Європи з використанням української газотранспортної системи на п’ятирічний термін із можливістю продовження. Термін нині чинного контракту збігає вранці 1 січня 2020 року.

Підписання контракту привітали в ЄС і канцлер Німеччини Анґела Меркель, яка активно підтримує проєкт «Газпрому» «Північний потік-2», водночас весь час заявляла і про необхідність зберегти транзит російського газу через ГТС України.

Тим часом будівництво російського газопроводу, що мав постачати газ до Європи в обхід України і вже збудований приблизно на 90 відсотків, зупинилося через санкції США, дата його можливого поновлення наразі не ясна.

your ad here

Russia, Ukraine Finalize Gas Transit Deal Just Before Deadline

Moscow and Kyiv on Monday signed a five-year agreement on the transit of Russian gas to Europe via Ukraine, finalizing months of difficult talks just ahead of a New Year deadline.

The current deal between the two ex-Soviet countries expires Tuesday and ties between them have been shredded since Moscow annexed Crimea in 2014 and supported a separatist insurgency in eastern Ukraine.

Presidents Vladimir Putin and Volodymyr Zelensky discussed the deal by phone and congratulated each other ahead of New Year’s celebrations, a sign that their relations could be on the mend.

The gas deal “creates a positive atmosphere for solving other bilateral problems,” the Kremlin said in a statement.

About 18 percent of the European Union’s annual natural gas consumption comes from Russia via Ukraine, which put pressure on EU officials to help broker the deal.

“Ukraine has signed a five-year transit contract,” Zelensky announced in a late-night post on his Facebook page, nearly two weeks after a provisional deal was reached.

A wide range of documents and contracts were involved, and together formed “a package deal which has re-established the balance of interests,” Alexei Miller, the boss of Russian gas giant Gazprom, was cited as saying in a statement.

The documents were signed after five days of non-stop talks.

Gazprom is expected to ship at least 65 billion cubic meters (2.3 trillion cubic feet) of natural gas via Ukraine next year, and at least 40 billion per year from 2021 to 2024, said Zelensky, from which Kiev would earn “more than seven billion dollars”.

‘Great news’ for Europe

The agreement should prevent a repeat of so-called gas wars that previously disrupted supplies and in some years caused real energy problems in EU member states.

EU Commission vice president in charge of energy Maros Sevcovic called the deal “great news for Europe’s energy security” on Twitter, while German Chancellor Angela Merkel thanked Russia and Ukraine.

“Continued gas transit via Ukraine… is a good and important signal for ensuring our European security of gas supply,” she said.

Last year, Gazprom supplied Europe with 200.8 billion cubic meters of natural gas, about 40 percent of which passed through Ukraine for roughly $3 billion in transit fees.

Russian President Vladimir Putin said earlier this month that Moscow wanted to keep some gas flowing through Ukraine, despite having built several pipelines to Europe since the current deal was agreed a decade ago.

The new agreement comes days after Gazprom paid $2.9 billion to Ukraine’s Naftogaz to settle a long-running dispute over transit fees that had blocked the deal.

Meanwhile, Russia is pursuing work on the Nord Stream 2 project that is to be completed by the end of next year and would double gas shipments to Germany.

The United States has long opposed the 9.5-billion-euro ($10.6-billion) project and the U.S. Senate voted last week to levy sanctions on companies working on it.

Washington believes the pipeline will give Russia too much influence over security and economic issues in western Europe.

Transit problems for Russian gas began after the fall of the Soviet Union when independent Ukraine took control of the pipeline infrastructure.

Several crises followed, with Russia using gas supplies to put pressure on Ukraine by cutting them repeatedly in 1992, 1993 and 1994.

The last gas crisis disrupted supplies to Europe in 2010.

your ad here

Iraqi Politicians Condemn US Strike on Pro-Iran Shi’ite Militia

Multiple Iraqi politicians condemned U.S. airstrikes on the pro-Iranian Shi’ite Kataib Hezbollah militia Sunday, which left 25 dead and over 50 wounded, according to Iraqi government TV. Local reports say the group is becoming increasingly unpopular with large segments of the Iraqi public. Iraq’s Parliament met Monday to debate the U.S.’s  action, but failed to muster a quorum. 

Amateur video showed survivors of the U.S. airstrike on the pro-Iranian Kataib Hezbollah picking through the rubble and gathering the remains of victims killed in the strike Sunday. Iraqi government media reported that 25 people died, including three Iranian officers.

On social media, pro-Iranian Shiite groups spread photos of militia fighters killed in the raid, calling them martyrs.

Fighters from the Kataeb Hezbollah, or Hezbollah Brigades militia, inspect the destruction at their headquarters in the aftermath of a U.S. airstrike in Qaim, Iraq, Dec. 30, 2019.

Iraqi state TV read a list of political leaders who condemned the raid. The broadcast added that Sunni Parliament speaker Mohammed al-Halbousi was calling on all Iraqi forces to “use self-control” to avoid any escalation.

Meanwhile, the Iraqi Parliament met Monday afternoon, apparently aiming to condemn the airstrike. But a large number of MPs from Sunni, Kurdish and some Shi’ite political parties stayed away from the session, and no quorum was reached.

The head of the pro-Iranian Hezbollah militia hit by the air raid, Abu Mahdi al-Muhandis, vowed revenge, as militia fighters shouted approval.

Many Iraqi protesters who gathered in Baghdad’s Tahrir Square, however, chanted slogans against Iran, which has become increasingly unpopular for meddling in Iraqi politics.

They chanted, “Iranians get out of Iraq,” and “Free Baghdad.”

Iraqi analyst Ahmed Shawki told Alhurra TV that pro-Iranian Shiite militias, including the Hezbollah group struck by U.S. warplanes Sunday, have become increasingly unpopular for their repression of popular protests.

He says that it has become clear to everyone since the protests began that the Shi’ite militias are under the command of Iran’s supreme leader, and they have killed and maimed many demonstrators.  Shi’ite militias, he adds, dominate the government, and no one dares to stop them.

U.S. Secretary of State Mike Pompeo told journalists that the U.S. airstrikes were a response for pro-Iranian Shiite militia attacks on U.S. forces.

“What we did was take a decisive response that makes clear what President Trump has said for months and months and months, which is that we will not stand for the Islamic Republic of Iran to take actions that put American men and women in jeopardy,” he said.

A U.S. contractor was killed, and several others wounded several days ago, when Shiite militia fighters, reportedly from the Hezbollah militia group, fired rockets on the K-2 military base in Kirkuk. Pro-Iranian Shiite militia forces have also fired rockets or attacked U.S. forces at other Iraqi bases in recent months, including Balad, Taji, Ain al-Assad and Baghdad Airport, as well as the U.S. Embassy.
 

 

 

 

 

your ad here

New US Ambassador to Russia Discusses State of Relations With Counterpart

Newly appointed U.S. Ambassador to Russia John Sullivan has met with his Russian counterpart, Anatoly Antonov, in Washington.

FILE – Anatoly Antonov, Russian ambassador to the U.S. gestures while speaking during a round-table discussion on the Trump-Putin summit in Helsinki in Moscow, July 20, 2018.

“The sides exchanged views on the current status and prospective development of Russian-U.S. relations,” the Russian Embassy said in a statement following the December 30 meeting.

Sullivan, who has served in two previous administrations and is a close ally of Secretary of State Mike Pompeo, was confirmed by the Senate on December 12. He was sworn in on December 23.

Sullivan, as deputy secretary of state in the administration of President Donald Trump, has been involved in developing U.S. policy on Russia, led counterterrorism talks with Moscow in July, and has been involved in restarting negotiations on a broad range of security issues.

He also briefly served as acting secretary of state following the resignation of Rex Tillerson in the spring of 2018. As ambassador, Sullivan succeeds Jon Huntsman Jr., who resigned in August.

During his confirmation hearing in December, Sullivan said that “our relationship with Russia has reached a post-Cold War ebb,” and listed a number of examples of “Russia’s malign actions” that have strained relations.

Among them he named “attempting to interfere in our and our allies’ elections, violating the territorial integrity and sovereignty of Ukraine and Georgia, employing a weapon of mass destruction in an attempt to assassinate its citizens abroad, violating the INF Treaty, and infringing on the basic human rights of its people.”

However, he added, “the need for principled engagement with Russia is as important to our national interest as ever.”

Russian Foreign Minister Sergei Lavrov has described Sullivan as “a highly professional and experienced diplomat.”

 

your ad here

Суд виніс перший вирок у справі про вбивство словацького журналіста Яна Куціяка

Суд у Словаччині засудив Золтана Андруска до 15 років позбавлення волі за причетність до вбивства журналіста-розслідувача Яна Куціяка. Суд назвав його посередником у злочині. Вирок оголосили 30 грудня.

За версією звинувачення, Золтан Андруско отримав пропозицію знайти найманого вбивцю.

Андруско в ході процесу визнав провину, уклав угоду зі слідством і на подальших засіданнях буде давати свідчення як свідок.

Звинувачення висунули ще чотирьом підозрюваним, включаючи словацького бізнесмена Маріана Кочнера і його перекладачку. Їм загрожує довічне ув’язнення. Всі четверо провину заперечують.

Судовий процес у справі розпочався 19 грудня і триватиме в січні 2020 року.

 

Журналіст Ян Куціяк і його наречена Мартіна Кушнірова були знайдені вбитими в помешканні в селі Велька-Мача через кілька днів після вбивства – 25 лютого 2018 року. Як повідомляють словацькі ЗМІ, за виконання вбивства замовник заплатив близько 70 тисяч євро.

Ще у 2018 році словацька поліція затримала і оголосила про підозру в убивстві чотирьом іншим особам, між якими є і ймовірний виконавець злочину.

your ad here

У Росії арештували підозрюваних у плануванні терактів, затриманих на підставі даних США

Суд у російському Санкт-Петербурзі взяв під варту до 29 лютого двох підозрюваних у плануванні терактів у місті під час новорічних свят. Про це повідомили в об’єднаній пресслужбі судів Санкт-Петербурга.

Суд ухвалив рішення 30 грудня. Російська влада ідентифікує підозрюваних як 22-річного Микиту Семенова і 23-річного Георгія Чернишова.

ФСБ Росії на вихідних повідомила, що підозрюваних затримали 27 грудня на підставі інформації від «американських партнерів».

У Кремлі повідомили, що 29 грудня президент Росії Володимир Путін розмовляв по телефону із президентом США Дональдом Трампом і подякував йому за надану розвідкою інформацію.

У Білому домі повідомили, що під час розмови обидва президенти «підтвердили намір продовжувати співпрацю по боротьбі з тероризмом між двома країнами».

Петербурзьке видання «Фонтанка» із посиланням на джерело в ФСБ повідомляло, що ціллю планованих нападів мали стати торговельний центр і собор, популярний серед туристів.

Підозрювані нібито надіслали фотографії на підтвердження цілей екстремістському угрупованню «Ісламська держава».

На відео, опублікованому ФСБ з обшуків за місцем проживання затриманих, видно боєприпаси, ножі, електричні кабелі й чорний одяг.

Російське державне інформаційне агентство ТАСС повідомляло, що США раніше ділилися інформацією з російською владою про можливі теракти у жовтні цього року і в 2017-му.

your ad here

Головний підрядник будівництва «Північного потоку-2» відмовився від робіт через санкції

Швейцарській компанії залишалося укласти 160 кілометрів магістралі, але роботи були зупинені через санкції США

your ad here

«Нафтогаз» анонсує пресконференцію Гончарука за підсумками газових переговорів

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» анонсує пресконференцію прем’єр-міністра України Олексія Гончарука за підсумками переговорів про транзит російського газу територією України. Про це йдеться у трансляції Газового інформаційного центру, яка триває на сторінці «Нафтогазу» у фейсбуці.

 

Раніше керівник «Оператора газотранспортної системи» Сергій Макогон повідомив у фейсбуці, що Україна вранці 30 грудня завершила чотириденний переговорний марафон із російським «Газпромом» у Відні.

Водночас у «Нафтогазі України» повідомили, що угода ще не укладена. «Ми ще в процесі укладання. Сподіваємось, що ця угода скоро буде фіналізована», – йдеться у твітері «Нафтогазу» ввечері 30 грудня.

 

«Нафтогаз» нагадує, що 10-річний транзитний контракт між Нафтогазом та Газпромом закінчується 1 січня о 9:00. «В цих умовах надзвичайно важливо уникнути розповсюдження неперевіреної та суперечливої інформації», – вказує українська компанія.

20 грудня представники України, Росії, Євросоюзу, а також компанії «Оператор газотранспортної системи України», «Нафтогазу» та російського «Газпрому» попередньо домовилися зберегти транзит, натомість українська енергетична компанія відмовилася від інших позовів проти російського монополіста.

 

Серед найважливіших домовленостей сторін:

«Газпром» погодився до 29 грудня виплатити «Нафтогазу» 2,9 мільярда доларів, як це передбачає рішення Стокгольмського арбітражу від лютого 2018 року;
сторони відкликають всі позови, за якими наразі немає ухвалених рішень, в тому числі – позов «Нафтогазу» до російської енергетичної корпорації на 12,2 мільярда доларів та на 1,33 мільярда кубічних метрів газу;
з активів та майна «Газпрому» знімають арешти, сторони відмовляються від претензій в майбутньому щодо претензій у зв’язку з контрактами на постачання та транзит газу від 19 січня 2009 року;
після виконання цих умов – «Газпром» та «Нафтогаз» укладають договір про транзит газу через Україну​.

27 грудня уряд схвалив підписання мирової угоди з «Газпромом».

your ad here

У Росії затримали нову групу «свідків Єгови»

У російському місті Мурманську слідчі затримали прихильників релігійного об’єднання «Свідки Єгови», діяльність якого заборонена в Росії. Про це повідомив сайт «Север.Реалии» з посиланням на регіональне управління Слідчого комітету.

Слідчі разом зі співробітниками Федеральної служби безпеки провели обшуки за п’ятьма адресами, де перебували послідовники руху. У відомстві стверджують, що члени релігійної організації з квітня 2017 року проводили збори і поширювали релігійну літературу серед жителів Мурманська. Порушено кримінальну справу за статтею про участь у діяльності екстремістської організації.

У грудні у Вологді було порушено аналогічну кримінальну справу стосовно 45-річного керівника і 67-річного послідовника організації «Свідки Єгови». У Южно-Сахалінську порушили дві кримінальні справи щодо послідовників Свідків Єгови Олександра Козлітіна і Євгена Еліна. У Пензі суд засудив до шести років колонії лідера релігійної громади Володимира Алушкіна.

У 2017 році Верховний суд Росії визнав релігійну організацію «Свідки Єгови» екстремістською, заборонивши її діяльність на території країни. При цьому, як зазначав Правозахисний центр «Меморіал», у рішенні суду «не було наведено жодного факту порушення віруючими громадського порядку, проявів агресії або насильства з їхнього боку, а також свідчень, що їхня діяльність загрожувала безпеці Російської Федерації».

your ad here

Plus-Size Yoga Teacher Breaks Stereotypes, Boundaries

There’s no doubt that many people around the world see – in magazines and on social media – unrealistic beauty standards and end up feeling unhappy with how they look. But Jessamyn Stanley has never let her body image get in the way of her dream of teaching yoga. Karina Bafradzhian reports from Savannah, Georgia.

your ad here

Ukraine-Russia Prisoner Swap Draws Criticism

Criticism mounted in Kyiv Monday over a controversial prisoner swap with Russian-backed separatists, as it emerged that among the captives exchanged by Ukraine were five riot policemen accused of killing protesters during the 2014 Maidan uprising.

The policemen were members of a Berkut militia unit that is now disbanded.

Relatives of those killed during the uprising had urged Ukrainian President Volodymyr Zelenskiy not to include the policemen in the exchange. After the handover, which took place Sunday, the Ukrainian leader defended his decision, saying it was necessary in order for Ukraine to secure the return of several of its reconnaissance soldiers.

A total of 200 captives were exchanged between the two warring sides.

“It was a hard decision. It was a political decision,” Zelenskiy told reporters at Kyiv’s Boryspil International Airport, as he met 76 freed Ukrainians.  

His remarks failed to assuage the relatives of protesters who were killed in 2014.

Ukraine's President Volodymyr Zelenskiy attends a ceremony to welcome Ukrainian citizens exchanged in a prisoner swap, at Boryspil International Airport, outside Kyiv, Ukraine, Dec. 29, 2019.
Ukraine’s President Volodymyr Zelenskiy attends a ceremony to welcome Ukrainian citizens exchanged in a prisoner swap, at Boryspil International Airport, outside Kyiv, Ukraine, Dec. 29, 2019.

As the exchange began, 200 people protested at a detention center in the capital, Kyiv, where three of the riot police were held.

“This country has no future,” Volodymyr Golodnyuk, the father of a 19-year-old protester killed in the uprising, said on Facebook. In an open letter to Zelenskiy, the victims’ families warned the release of the suspects could lead to a “wave of protests.”

Nearly two dozen civil society groups were also critical of the policemen’s release, issuing a joint statement warning that “the decision at the request of the Kremlin undermines the values of the rule of law, justice and dignity, and can divide society by sowing hatred between different groups of Ukrainians.”

Oleg Sentsov, a Ukrainian filmmaker who Russia handed over to Ukraine in a September exchange, criticized Sunday’s swap. He said Kyiv was giving up “real murderers” while other Ukrainians remained in captivity in Russia and rebel territory. “All that Ukrainians fought for is turning to ash,” Sentsov said.

About 100 demonstrators were killed during the monthslong 2014 revolution, which ended in the ouster of pro-Russian President Viktor Yanukovych.

FILE – A man places flowers at a monument to the so-called “Heavenly Hundred,” anti-government protesters killed during Ukraine’s 2014 Maidan revolution, in Kyiv, Ukraine, Nov. 21, 2019.

The Berkut was among militias accused of the worst violence. Members of the Russian-trained Alfa Team have also been accused of involvement in the killings. Many of the slain protesters died from precise shots to the head or neck, while others were gunned down in closer quarters by less expert shooters armed with AK-47 assault rifles.

A dozen Ukrainian soldiers were among those released by pro-Russian separatists.  They had been captured during skirmishes in the conflict, which started in 2014, and has so far claimed around 14,000 lives, making it the bloodiest war in Europe since the 1990s.

In order to gain the release of 76 captives — some of them pro-Kyiv activists and bloggers — Ukraine had to free 124 prisoners it was holding. Two contributors to Radio Free Europe/Radio Liberty, VOA’s sister broadcaster, were also released.  

This is the second prisoner exchange between Ukraine and Russia this year.

The first swap in September of 70 captives prompted hopes that Moscow and Kyiv were ready for serious talks to end the more than five-year war in the Donbas region. That exchange included the release of 24 Ukrainian sailors captured in a naval clash.

When Zelenskiy was elected in April, he pledged to move quickly to engineer the release of Ukrainians held captive by Russian-backed forces. A former TV comedian, Zelenskiy won a landslide electoral victory on a promise to end the war.

Relatives of Ukrainian citizens, who were exchanged during a prisoner swap, surround an aircraft during a welcoming ceremony at Boryspil International Airport, outside Kyiv, Ukraine, Dec. 29, 2019.
Relatives of Ukrainian citizens, who were exchanged during a prisoner swap, surround an aircraft during a welcoming ceremony at Boryspil International Airport, outside Kyiv, Ukraine, Dec. 29, 2019.

Sunday’s prisoner swap was brokered during peace talks this month between the leaders of Ukraine, Russia, France and Germany amid renewed efforts to reach a cease-fire.

The exchange was made at a checkpoint on the front line of the conflict, overseen by armed troops from both sides.

Live footage streamed by Ukraine’s presidential office showed buses with prisoners parked at a crossing point. The office of Ukraine’s president tweeted, “The mutual release of detained persons is completed …76 of ours are safe in Ukraine-controlled territory … details later.”

French President Emmanuel Macron, who hosted the Paris talks, and German Chancellor Angela Merkel welcomed the prisoner exchange. In a joint statement, they said “further work will still be necessary to allow the exchange of all prisoners linked to the conflict.”

In a statement published on Twitter, the U.S. Embassy in Kyiv also welcomed the “return of liberated captives from Russian-controlled Donbas.” It added, “Recognizing that Russia’s ongoing aggression confronts Ukraine’s leadership with difficult choices, we stand in solidarity with our Ukrainian partners and the many Ukrainians who remain in captivity in Russia and Crimea.”

pic.twitter.com/ttcCVXdGCh

— U.S. Embassy Kyiv (@USEmbassyKyiv) December 29, 2019

This second prisoner swap is also viewed as an encouraging sign that the conflict can be brought to a peaceful conclusion. But seasoned analysts are skeptical, arguing that there is little incentive for the Kremlin to agree to a deal.

Zelenskiy’s peace strategy has been strongly criticized by Ukrainian war veterans and nationalists, but opinion polls suggest it still has strong backing by many Ukrainians.

“Today’s prisoner exchange in Donbass will bring relief to the persons involved and their families, but it will not bring the settlement any closer,” tweeted Dmitri Trenin, director of the Moscow Carnegie Center. “The conflict is much more likely to become frozen than resolved.”

 

your ad here