НБУ зберігає курс у парі долар-гривня на рекордному рівні

Національний банк України встановив опівдні 30 жовтня довідкове значення курсу 28 гривень 44 копійки за долар. Це не відрізняється від офіційного курсу на сьогодні, який був рекордним за останні 26 місяців – із вересня 2018 року.

На українському міжбанківському валютному ринку торги відбуваються з мінімальними коливаннями, станом на 12:30 котирування становлять 28 гривень 44–45,5 копійки за одиницю американської валюти (долар втратив пів копійки порівняно з показниками відкриття, свідчать дані Finance.ua).

«На фоні зростання котирувань долара на вчорашніх торгах і певного дефіциту валюти, який закривав НБУ своєю інтервенцією, вчора частина клієнтів перенесла свої заявки з купівлі долара на сьогодні. Тобто вони залишили свої зовнішньоекономічні розрахунки на останній день звітного періоду, чого зазвичай по великих сумах ніхто не робить. Сьогодні тягнути їм вже немає часу, і ці компанії будуть закривати свої угоди за чинним на момент курсом», – писали аналітики сайту «Мінфін» перед початком торгів.

 

your ad here

НБУ прогнозує відновлення економіки України від «коронакризи» у 2022 році

Економіка України у 2022 році повністю надолужить втрати від кризи, спричиненої COVID-19 і запровадженими через пандемію обмеженнями, ідеться в підготовленому Національним банком України Інфляційному звіті за жовтень 2020 року.

«За підсумками цього року падіння ВВП становитиме 6%, а далі вийдемо на зростання приблизно на 4% щорічно», – стверджують експерти центробанку.

 

Також, за прогнозом регулятора, реальна заробітна плата у 2020 році зросте на 6,2%, а в 2021 році – на 9,5%.

«Доходи українців після нетривалої паузи на етапі жорсткого карантину відновили зростання. Подальше пожвавлення економіки й зростання соціальних стандартів підтримає цей процес. Номінальна зарплата зросте на майже 9% у 2020 році й на 16% у наступному. Реальна – на 6,2% і 9,5% відповідно», – ідеться в повідомленні.

Раніше у жовтні МВФ покращив оцінки падіння української економіки з мінус 8,2% в 2020 році, за оцінками, оприлюдненими у червні, до мінус 7,2% за оцінками в жовтні у зв’язку зі швидшим, ніж очікувалось, відновленням української економіки.

Загалом, за оцінками МВФ, падіння ВВП в Європі складе 7% в 2020 році, що є найбільшим падінням з часів Другої світової війни.

 

Економічне відновлення в Європі буде нерівномірним і тривалим, прогнозує фонд. В 2021-му, за прогнозами фонду, ВВП зросте на 4,7%. Більшість європейських країн вийдуть на рівень ВВП 2019 року лише в 2022-2023 роках, вважають у МВФ.

your ad here

В Україні почала роботу попередня оціночна місія ЄС із «промислового безвізу» – Мінекономіки

Попередня оціночна місія Євросоюзу стосовно готовності Києва до підписання угоди про «промисловий безвіз» розпочала роботу в Україні, повідомила пресслужба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

«29 жовтня під час онлайн-зустрічі торгового представника Тараса Качки з членами представництва ЄС в Україні, Генерального директорату Єврокомісії з питань внутрішнього ринку, промисловості, підприємництва та МСП досягнуто домовленостей про початок роботи попередньої оціночної місії ЄС стосовно готовності інфраструктури якості України до укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (угода АСАА, «промисловий безвіз»)», – йдеться в повідомленні.

У Мінекономіки зазначили, що угоди АСАА відкриває нові можливості для українського бізнесу та залучення нових інвестицій в розвиток економіки України.

«Сторони відзначили прогрес у діалозі між Україною і ЄС щодо підготовки до укладання Угоди АСАА та домовилися активізувати спільну роботу під час проведення попередньої оціночної місії експертами ЄС системи технічного регулювання, оцінки відповідності, акредитації, стандартизації та метрології України», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Україна хоче оновити Угоду про асоціацію з ЄС та націлилась на «промисловий безвіз»

Угода про асоціацію України та ЄС передбачає перспективу укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислової продукції (ACAA). Раніше в уряді заявляли, що потенційно ACAA може охопити до п’ятої частини українського експорту до ЄС, передусім продукцію машинобудування, полегшивши торгівлю і піднявши імідж української продукції на глобальних ринках.

your ad here

Родина голови внутрішньої безпеки СБУ придбала квартиру в елітному ЖК в 4 рази дешевше від ринкових цін – «Схеми»

Родина начальника Управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова придбала 3-кімнатну квартиру в елітному житловому комплексі у центрі Києва в чотири рази дешевше від ринкових цін. Про це йдеться у розслідуванні програми «Схеми» (проєкт Радіо Свобода і телеканалу «UA:Перший») – «Таємний кадр СБУ: Alter Ego Наумова». Журналісти виявили, що ця квартира, а також маєток під Києвом, оформлені на його матір, але користується ними сам високопосадовець СБУ. При цьому, підкреслюється у розслідуванні, інформація про керівника Управління внутрішньої безпеки та його статки, згідно з офіційною відповіддю спецслужби, належить до категорії «з обмеженим доступом». Водночас юристи підтверджують, що купівлю квартири у кілька разів дешевше від ринкової вартості можна розцінювати як неправомірне отримання подарунку у розумінні закону «Про запобігання корупції».

Від власних джерел у Міністерстві юстиції «Схеми» отримали копію договору про передачу матері Андрія Наумова Ірині влітку 2019 року майнових прав на 3-кімнатну квартиру площею більше ніж 100 квадратних метрів у житловому комплексі Alter Ego у Печерському районі Києва. Вона придбала ці права за 1 мільйон 191 тисячу 300 гривень.

Водночас, підкреслюють журналісти, апартаменти такою площею згідно з цінами від забудовника у 2019–2020 роках у цьому ЖК коштують від майже 4,5 мільйонів гривень до 5,5 мільйонів.

«Тобто Ірині Наумовій житло в Alter Ego обійшлось щонайменше в 4 рази дешевше. Чи могла вона самостійно придбати коштовне майно? Відповідно до реєстру юридичних осіб, свого бізнесу вона вже більше ніж 10 років як не має, з соцмереж видно, що жінка займається майструванням ляльок», – мовиться у розслідуванні.

«Схеми» зафіксували, що Андрій Наумов користується цією квартирою. Знімальна група кілька разів помічала Mercedes із номерами прикриття, який заїжджав і виїжджав з підземного паркінгу ЖК.

В один із днів, 9 жовтня, знімальній групі вдалось зафіксувати його пасажира – ним виявився сам Андрій Наумов.

Майнові права на квартиру мати високопосадовця СБУ купила у бізнесмена Костянтина Ученика, який придбав їх у забудовника на етапі інвестування у 2016 році за суму майже в 1 мільйон 190 тисяч гривень. І теж, схоже, за заниженою вартістю, зазначають журналісти. Цей будинок був зведений на землях, які перебували у власності Генпрокуратури. На момент купівлі Костянтином Учеником квартири в цьому ЖК за заниженою вартістю сам Наумов був одним із керівників управління матеріально-технічного забезпечення ГПУ.

«Якщо орієнтуватись на ціни 2016 року, коли він здійснив купівлю, то апартаменти схожого метражу мали би обійтись йому у суму більше від 3 мільйонів гривень. Тобто, незважаючи на зростання цін на житло і беручи до уваги лише зміну курсу валют, на перепродажу майнових прав за 3 роки він не тільки не заробив, а навіть втратив більше від 3 тисяч доларів», – підрахували журналісти.

Згідно з даними реєстру юросіб, Костянтин Ученик – бізнесмен, раніше очолював із десяток будівельних фірм. Дві з них пов’язані із колишнім очільником СБУ, а нині бізнесменом Валерієм Хорошковським.

Одна з них – ТОВ «Маяк-Вестдом», яку Ученик очолює і досі, – регулярний фігурант розслідувань правоохоронців – зокрема, податківців та поліції.

Юристи підкреслюють: на момент купівлі квартири посада, яку обіймав Наумов, – керівника державного підприємства у Чорнобильській зоні відчуження, – підпадала під дію антикорупційного законодавства і належала до посад з високим корупційним ризиком.

«По суті, різниця між ринковою вартістю і заниженою ціною – це вже є пільга додаткова, тобто держслужбовець не має права таке отримувати. Тому придбання апартаментів, оформлених на близьку особу, зі значною знижкою у розумінні закону «Про запобігання корупції» може бути розцінено як незаконне одержання подарунку через близьку особу. За це чинним законодавством передбачена адміністративна відповідальність», – аналізує заступник голови Громадської ради при НАЗК Сергій Миткалик.

Як виявили журналісти, Наумов користується ще одним родинним майном – будинком у селищі Гребінки Київської області. Біля нього «Схеми» фіксували той самий мерседес, який заїжджав та виїжджав з паркінгу ЖК на Печерську. А біля автомобіля – особу, за статурою схожою на Андрія Наумова.

На його матір у Гребінках оформлені три земельні ділянки на березі річки Протока загальною площею півтора гектара. На них, згідно з даними з реєстру, зведений один будинок, водночас зйомка з повітря виявила, що на території – два будинки.

Тут, у Гребінках, ймовірно, мешкає цивільна дружина високопосадовця СБУ Анна Ревенко, яка публікує звідси пости у соцмережах. Також протягом 2014–2016 років вона працювала у компанії «Маяк-Вестдом» бізнесмена Ученика, який за заниженою вартістю продав квартиру матері Наумова.

У 2019 Анна Ревенко придбала одразу дві машини – вантажний Volkswagen Crafter та позашляховик Toyota Rav4 2018 року випуску. Їхня сумарна вартість, відповідно до цін з оголошень про продаж подібних авто, коливається від майже 1 мільйона 200 тисяч до 1 мільйона 340 тисяч гривень.

Згідно з даними джерел «Схем» у податковій, загалом, починаючи з 2011 року, Анна Ревенко заробила трохи більше ніж 400 тисяч гривень – разом зі стипендіями та соцвиплатами. Тобто, виходить, офіційних доходів Ревенко вистачило би лише на оплату третини від сукупної вартості придбаних автомобілів, мовиться у розслідуванні.

Андрій Наумов особисто відмовився відповідати на запитання «Схем». Не надали відповідей щодо його майнового стану і в пресслужбі СБУ. Бізнесмен Костянтин Ученик також не захотів спілкуватися з журналістами.

Управління внутрішньої безпеки СБУ, яке очолює Наумов, з-поміж інших функцій має виявляти правопорушення самих співробітників спецслужби. Це один із найзакритіших підрозділів. Положення про нього засекречене, а у відповідь на прохання «Схем» ознайомитись із трудовою біографією та відзнаками його керівника в СБУ зазначили, що така інформація належить до категорії «з обмеженим доступом».

Лише нещодавно, 14 жовтня, інформація про те, хто обіймає посаду керівника управління внутрішньої безпеки СБУ, стала публічною : Володимир Зеленський своїм указом присвоїв Андрієві Наумову військове звання бригадного генерала.

Відповідно до останньої декларації за 2019 рік – до початку роботи в СБУ, – Наумов не має власної нерухомості, орендує службове житло і зберігає заощадження готівкою та у банку. Вступ на зазначену посаду посаду в СБУ дозволив Наумову не показувати декларацію.

У середині жовтня безпековий комітет Верховної Ради погодив до першого читання президентський законопроєкт про реформування СБУ, який не тільки залишає шанс на цілковите засекречення декларацій, але й збільшує і без того широкі повноваження СБУ, твердять юристи.

28 жовтня НАЗК закрив доступ до Єдиного державного реєстру декларацій. Це зроблено на виконання рішення Конституційного суду від 27 жовтня, який, зокрема, визнав неконституційним положення щодо відкритого доступу громадян до цього реєстру. Судді КСУ також проголосували за визнання неконституційною статті про кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації і скасував її.

your ad here

На ринку нафти другий день триває обвал

Котирування нафти марки Brent, які напередодні опустилися нижче від позначки 40 доларів за барель, продовжують падіння і 29 жовтня.

Станом 13:55 котирування коливаються близько 38,1 долара за барель, втрати цього виду сировини становлять майже 4% за день.

Котирування падають на тлі рішення влади кількох європейських країн посилити обмеження через зростання захворюваності. Головна економіка Європи, Німеччина, хоче закрити всі бари, ресторани і громадські місця для відпочинку до кінця листопада. Влада Франції також готує жорсткіші обмеження, які можуть передбачати повний локдаун.

Іспанія та Італія вже посилили карантин через погіршення ситуації з COVID-19. Іспанська влада схвалила запровадження комендантської години від 23:00 до 6:00. В Італії до 24 листопада закриваються спортзали, громадські басейни, кінотеатри та театри. Також після 18:00 припиняється робота всіх точок громадського харчування, включно з барами, ресторанами і кав’ярнями.

your ad here

В УЗ обіцяють до весни не підвищувати тарифи на перевезення пасажирів залізницею

«Укрзалізниця» до кінця першого кварталу 2021 року не планує підвищувати тарифи на пасажирські перевезення, заявив директор філії «Пасажирська компанія» УЗ Олександр Перцовський на брифінгу в Києві.

«Жодних підвищень цього року не планується, аж до першого кварталу наступного року. Ми наразі в дискусії і розглядаємо варіант, що з другої половини наступного року, з другого кварталу можлива певна індексація цін на пасажирські перевезення», – сказав Перцовський.

Він додав, що фінального рішення щодо тарифів на наступний рік ще немає.

За його словами, компанія також із 1 листопада на майже 15% знизить вартість квитків на місця у вагонах першого класу швидкісних поїздів класу «Інтерсіті», щоб, як він висловився «не перевозити повітря».

«Укрзалізниця» є національним перевізником вантажів та пасажирів. Метою діяльності компанії, як мовиться на її сайті, «є задоволення потреб у безпечних та якісних залізничних перевезеннях, забезпечення ефективного функціонування й розвитку залізничного транспорту, створення умов для підвищення конкурентоспроможності галузі тощо».

 

your ad here

Hackers Could Unleash Ransomware Attacks on US Health System, US Officials Warn

Cyber criminals could soon unleash a wave of ransomware attacks targeting U.S. hospitals and health care providers, according to a statement released by three federal agencies, including the FBI.In the statement, the Cybersecurity and Infrastructure Security Agency (CISA), the Federal Bureau of Investigation (FBI), and the Department of Health and Human Services (HHS) warned they had “credible information of an increased and imminent cybercrime threat to U.S. hospitals and healthcare providers” with the goal of “data theft, and disruption of healthcare services.”Ransomware scrambles data, and it can only be unscrambled if the target pays the attacker a sum of money.Alex Holden, CEO of Hold Security, told the AP he warned federal authorities about the impending attacks Friday after seeing “infection attempts at a number of hospitals.”He added that the hackers were demanding ransoms of over $10 million per target and that he had seen attackers discuss plans to infect “more than 400 hospitals, clinics and other medical facilities.”“One of the comments from the bad guys is that they are expecting to cause panic and, no, they are not hitting election systems,” Holden told AP. “They are hitting where it hurts even more, and they know it.”In a statement reported by AP, Charles Carmakal, chief technical officer of the cybersecurity firm Mandiant, said the U.S. is “experiencing the most significant cyber security threat we’ve ever seen.”He pointed the finger at a criminal gang called UNC1878, adding it was deliberately targeting and disrupting U.S. hospitals, forcing them to divert patients to other healthcare providers.”  He said the eastern European group is “one of most brazen, heartless, and disruptive threat actors I’ve observed over my career.”Ransomware attacks have risen 40% this year with a particular spike in September, technology website CNET reported, citing data from cybersecurity firm SonicWall.  Last month, a chain of U.S. hospitals run by Universal Health Services was attacked, resulting in doctors and nurses resorting to pencil and paper at 250 facilities, AP reported. Employees said the attacks resulted in emergency room delays and problems with wireless vital signs monitoring equipment.Brett Callow, an analyst with the cybersecurity firm Emsisoft, told the AP that “a total of 59 U.S. healthcare providers/systems have been impacted by ransomware in 2020, disrupting patient care at up to 510 facilities.” 
 

your ad here

Долар оновив дворічний рекорд щодо гривні

На українському міжбанківському валютному ринку триває зростання котирувань у парі долар-гривня. Американська валюта вже оновила рекорд листопада 2018 року і впритул наблизилася до ще одного орієнтиру, встановленого майже 26 місяців тому.

На початку вересня 2018 року котирування міжбанку складали 28 гривень 41–45 копійок за долар, а офіційний курс на 5 вересня 2018 року НБУ встановив на рівні 28 гривень 49 копійок за долар.

Станом на 12:20, за даними Finance.ua, котирування міжбанку становили 28 гривень 43–44,5 копійки за долар (торги відкрилися на рівні 28 гривень 39–41 копійка за долар).

Першим чинником, який впливає на валютний ринок, аналітики сайту «Мінфін» назвали надходження експортерам значних сум відшкодувань ПДВ від держави.

«Вони отримали близько 5,6 мільярда гривень і відтепер почнуть їх активно витрачати на фінансування своїх поточних господарських операцій. Крім цього, частина таких компаній виступають не тільки як експортери, але й купують товари і послуги за кордоном. Це перетворює їх і на покупців валюти на міжбанку, що збільшує попит на ринку», – вказують експерти.

Національний банк України опівдні встановив довідкове значення курсу 28 гривень 43 копійки за долар, це на 3 копійки більше за офіційний курс на 29 жовтня.

your ad here

Котирування нафти вперше за місяць різко впали через нові карантинні обмеження в Європі

Котирування нафти різко впали на світових ринках 28 жовтня після того, як кілька провідних європейських країн заявили про посилення обмежень у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції.

Вартість грудневого ф’ючерсу на сорт Brent на Лондонській біржі ICE 28 жовтня опустилася на 4,4%. Зранку 29 жовтня ціна залишається нижче від 40 доларів за барель (станом на 7:25 за Києвом – 39,66 долара). Нафта впала нижче від цієї психологічно важливої позначки вперше з 5 жовтня 2020 року.

Котирування падають на тлі рішення влади кількох європейських країн посилити обмеження через зростання захворюваності. Головна економіка Європи, Німеччина, хоче закрити всі бари, ресторани і громадські місця для відпочинку до кінця листопада. Влада Франції також готує жорсткіші обмеження, які можуть передбачати повний локдаун.

Іспанія та Італія вже посилили карантин через погіршення ситуації з COVID-19. Іспанська влада схвалила запровадження комендантської години від 23:00 до 6:00. В Італії до 24 листопада закриваються спортзали, громадські басейни, кінотеатри та театри. Також після 18:00 припиняється робота всіх точок громадського харчування, включно з барами, ресторанами і кав’ярнями.

your ad here

US Lawmakers Attack Social Media CEOs for Taking Down and Labeling Some Speech

The CEOs of Facebook, Google and Twitter testified before a Senate committee hearing Wednesday, just days before the U.S. election. Tina Trinh reports.
Producer: Matt Dibble

your ad here

2020 Election Puts Focus on Twitter, Facebook Content Moderation

The nation’s top technology leaders urged U.S. lawmakers Wednesday to keep content moderation protections in place, despite growing calls from Republicans to address perceived bias in the way social media companies handle free speech online.  Online companies are shielded from liability for content on their sites under Section 230 of the 1996 Communications Decency Act.  Those protections apply to companies of all sizes operating online that use third-party content. But some Republicans contend Section 230 is a “carve-out” for larger companies such as Facebook and Twitter, allowing them to censor content based on political viewpoints and use their considerable reach to influence public discourse.  U.S. President Donald Trump called for an end to Section 230 in a Tweet Wednesday, saying “The USA doesn’t have Freedom of the Press, we have Suppression of the Story, or just plain Fake News. So much has been learned in the last two weeks about how corrupt our Media is, and now Big Tech, maybe even worse. Repeal Section 230!”  President Donald Trump speaks during a campaign rally at MotorSports Management Company, in West Salem, Wis., Oct. 27, 2020.At issue is whether or not a company that moderates content is a publisher instead of a platform and if the reach of companies such Facebook, Google and Twitter constitutes a monopoly.  “Companies are actively blocking and throttling the distribution of content on their own platforms and are using protections under Section 230 to do it. Is it any surprise that voices on the right are complaining about hypocrisy, or even worse?” Senate Commerce Chairman Roger Wicker said Wednesday.  Section 230 has received renewed attention during the 2020 presidential election cycle due to online companies’ new approaches to content moderation in response to foreign interference on online platforms during the 2016 elections cycle.  Twitter CEO Jack Dorsey pushed back against that in prepared testimony Wednesday, saying, “We should remember that Section 230 has enabled new companies—small ones seeded with an idea—to build and compete with established companies globally. Eroding the foundation of Section 230 could collapse how we communicate on the Internet, leaving only a small number of giant and well-funded technology companies.”  Dorsey told lawmakers one possible approach that is “within reach” would allow users to choose between Twitter’s own algorithm that determines what content is viewable, and algorithms developed by third parties.Wicker said his staff had collected “dozens and dozens” of examples of conservative content that he says has been censored and suppressed over the past four years by Twitter. He alleged the social media company had allowed Chinese Communist propaganda about COVID-19 to remain up for two months while President Donald Trump’s claims about mail-in ballots were immediately taken down.  Earlier this month, Twitter blocked users from sharing a link to a news story on Democratic presidential nominee Joe Biden’s son, Hunter. Twitter also locked the accounts of President Trump and White House Press Secretary Kayleigh McEnany for sharing the story, citing its policies for how hacked materials are shared on its website. Based on these actions, Republican Senator Ted Cruz accused Twitter of attempting to influence U.S. elections.  “Your position is that that you can sit in Silicon Valley and demand of the media that you can tell them what stories they can publish; you can tell the American people what reporting they can hear,” Cruz said to Dorsey Wednesday.  The Twitter CEO has apologized for the decision, tweeting, “Straight blocking of URLs was wrong, and we updated our policy and enforcement to fix. Our goal is to attempt to add context, and now we have capabilities to do that.”  Facebook also restricted sharing of the Hunter Biden story, saying it would first need a third-party fact check.  The social media company had allowed Russian disinformation to flood the site during the 2016 election, but Facebook instituted new policies this election cycle. According to its website, Facebook’s response includes the removal of 6.5 billion fake accounts in 2019, adding third-party factcheckers to go over content posted on the site as well as removing 30 networks engaged in coordinated, inauthentic behavior.  “Without Section 230, platforms could potentially be held liable for everything people say. Platforms would likely censor more content to avoid legal risk and would be less likely to invest in technologies that enable people to express themselves in new ways,” Facebook CEO Mark Zuckerberg told lawmakers Wednesday.  Facebook CEO Mark Zuckerberg appears on a screen as he speaks remotely during a hearing before the Senate Commerce Committee on Capitol Hill, Oct. 28, 2020, in Washington.Congressional Democrats expressed concern about the growth of extremist groups online as well as continuing attempts at foreign election interference on social media platforms, questioning the timing of the hearing.“I am appalled that my Republican colleagues are holding this hearing literally days before an election, when they seem to want to bully and browbeat the platforms here to try to tilt toward President Trump’s favor. The timing seems inexplicable except to game the referee,” said Democratic Senator Richard Blumenthal. “President Trump has broken all the norms. And he has put on your platforms, potentially dangerous and lethal misinformation and disinformation.”  In an earlier line of questioning, Dorsey told lawmakers Twitter does not maintain lists of accounts to watch, but bases content moderation based on algorithms and service user requests.   Sundar Pichai, chief executive officer at Google, also stated the company’s commitment toward independence, telling lawmakers, “We approach our work without political bias, full stop. To do otherwise would be contrary to both our business interests and our mission, which compels us to make information accessible to every type of person, no matter where they live or what they believe.” 

your ad here

Україні вдалося суттєво просунутись у виконанні своїх зобов’язань перед МВФ – Шмигаль

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна суттєво просунулася у виконанні своїх зобов’язань перед Міжнародним валютним фондом.

«Провели щойно продуктивну зустріч з нашими міжнародними партнерами із Фонду. Україні вдалося суттєво просунутись у виконанні своїх зобов’язань. Велика подяка Альфреду Каммеру та МВФ за діалог. Міцні партнерські відносини з МВФ — це запорука довгострокової стабільності України», – написав Шмигаль у телеграмі.

 

Ще на початку вересня голова Національного банку Кирило Шевченко висловлював сподівання, що Міжнародний валютний фонд передасть Україні новий транш до кінця 2020 року. З аналогічними заявами виступали й інші представники української влади.

Читайте також: НБУ повідомив про зустріч свого голови з тимчасовою повіреною у справах США в Україні

7 травня після багатомісячних переговорів із Україною щодо трирічної програми розширеного фінансування МВФ урешті відмовився від неї і запропонував вужчу програму stand-by через «безпрецедентну невизначеність щодо економічних і фінансових перспектив і необхідність зосередити політичні пріоритети на короткостроковому стримуванні й стабілізації» в Україні. 9 червня Рада директорів Міжнародного валютного фонду схвалила 18-місячну програму співпраці з Україною на п’ять мільярдів доларів, яка буде виконана в разі виконання Україною низки умов. Перший транш у 2,1 мільярда доларів Україна отримала вже 12 червня.

 

1 червня голова Національного банку України Яків Смолій подав у відставку, заявивши про «систематичний політичний тиск». Його відставка, а потім і призначення на його місце Кирила Шевченка викликали значне занепокоєння у світі, зокрема в фінансових установах, у тому числі і в МВФ, і в бізнесових колах, щодо незалежності Нацбанку і подальшого перебігу реформ в Україні. Новий голова Нацбанку заявив про продовження партнерства з МВФ.

your ad here

Через рішення КСУ реєстр електронних декларацій закрили

Національне агентство з питань запобігання корупції з 19:00 28 жовтня закриває реєстр електронних декларацій через рішення Конституційного суду щодо електронного декларування. Про це повідомили на сайті агентства.

«Це означає, що державні органи та громадськість більше не мають відкритого цілодобового доступу до електронних декларацій посадовців, а НАЗК припиняє їхню перевірку, зберігання та оприлюднення», – мовиться у повідомленні.

Голова НАЗК Олександр Новіков, назвав рішення КСУ «нищівною поразкою антикорупційної реформи в Україні».

Станом на 19:06 сайт реєстру електронних декларацій не відкривається.

Конституційний суд України визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за декларування недостовірної інформації. Відповідне рішення від 27 жовтня було оприлюднене на сайті суду 28 жовтня.

Інформація про те, що Конституційний суд скасував статтю Кримінального кодексу про декларування недостовірної інформації, з’явилася 27 жовтня.

Після цього в Офісі президента запевнили, що система електронного декларування та відповідальності за недостовірні дані в Україні буде збережена.

Національне агентство з питань запобігання корупції заявило, що Конституційний суд діяв у власних інтересах, ухвалюючи рішення. 

your ad here

Army of Robots Uses Light to Fight Coronavirus at Airports, Offices and Hospitals

Disinfecting public spaces is a major undertaking but it is essential for a safe return to normal activity. Now an army of robots that uses ultra-violet light to disinfect surfaces and the air, as Matt Dibble reports.
Camera, Producer: Matt Dibble

your ad here

Сім’ї загиблих на Донбасі добровольців отримають адресну допомогу – уряд

Уряд Україні на засіданні 28 жовтня ухвалив рішення про надання членам сімей загиблих на Донбасі учасників добровольчих формувань адресної допомоги до соціальних виплат (пенсії або допомоги) із розрахунку, що розмір виплат одному члену сім’ї має становити не менше ніж 7 800 грн, на двох і більше членів сім’ї – не менше ніж 6 100 гривень кожному.

«Адресна допомога виплачуватиметься в межах максимального розміру пенсії, визначеного законом (17 120 грн до 01.12.2020, а з 01.12.2020 – 17 690 грн)». Адресну допомогу члени сімей одержать в листопаді з доплатою з серпня 2020 р., як було передбачено постановою Кабінету Міністрів від 03.08.2020 № 674 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб», – повідомляє «Урядовий портал».

Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської окупації Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».

За даними ООН, від квітня 2014-го до 31 липня 2020 року внаслідок збройного конфлікту на Донбасі загинули від 13 100 до 13 300 людей.

your ad here